Domů » Bleskovky » Pořádná porce paměti: Samsung představil 256GB microSD kartu. Kdy se objeví v ČR?

Pořádná porce paměti: Samsung představil 256GB microSD kartu. Kdy se objeví v ČR?

Občas ve specifikacích nových smartphonů čteme, že podporují paměťové karty až do velikosti 2 TB, problém ovšem je, že takovou kartu zatím nikdo nedokázal vyrobit. Výrobci nicméně v této oblasti nezahálí, SanDisk loni představil kartu 200GB microSDXC kartu (více informací), Samsung tuto metu nyní posouvá o kousek dále.

Samsung_microSD_256GB

Nově představená microSD karta řady EVO Plus se pyšní kapacitou 256 GB a díky moderní technologi V-NAND i vysokými rychlostmi čtení a zápisu – 95 MB/s a 90 MB/s. Samsung se svojí kartou cíli na uživatele, kteří chtějí zaznamenávat obsah ve 4K rozlišení, případně využívají produkty pro virtuální realitu. Co všechno se na kartu vejde, a na další specifikace, se můžete podívat v následující tabulce.

Samsung EVO Plus
Kapacita 256 GB
55 200 fotografií
12 hodin 4K UHD videa
33 hodin Full HD videa
46 hodin HD videa
23 500 MP3 skladeb
Odolnost voděodolnost (IEC 60529, IPX7)
odolnost vůči teplotám
odolnost vůči X-ray-paprskům
magnetická odolnost
Rychlost přenosu čtení a zápis: 95MB/s a 90MB/s
Třída UHS-1, Class 10, (U3) kompatibilní
Záruka prodloužená – 10 let

Samsung tuto microSD kartu s limitovanou desetiletou zárukou uvede ve více než 50 zemích včetně České republiky, evropských států, Číny a dalších regionů v červnu letošního roku. V USA byla cena stanovena na 250 dolarů (cca 6 000 Kč bez DPH).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

 1. Craftmanek (neregistrovaný)

  A ten pocit že muj phone podporuje jen 32 GB …..

 2. Petr (neregistrovaný)

  Přesněji řečeno iPhone nepodporuje navíc nic, tedy 0GB :) Za co každý trouba nevyhodí peníze rovnou, to již nedohoní ani SAMSUNGem :) A až mu zdechne tel, tak je to na vyhození vše :(
  A ted si představte že se najde někdo kdo si pořídí iPad Pro za 30tis s malou pamětí bez rozšíření, to již musí být odvaha. Já jsem si pořídil WIN ASUS se 64GB a již je tam 128GB karta a tak tak to stačí.

  • Pacik (neregistrovaný)

   Víš, u iPhonu je dobře vymyšlené zálohování, takže pokud nejsi typ člověka, co na zálohy kašle, nemusíš se o data při rozbití telefonu bát :) A k té kapacitě – měl jsem iPhone 6s+ 128gb, a nikdy mi místo nedošlo… Jasně, na nějaké nesmyslné 4k videa kašlu, ale v telefonu jsem měl celkem dost hudby, her a aplikací, a stejně jsem byl max na 75% kapacity… Bohužel, najde se spousta blb**, kteří prostě chtějí iPhone, takže koupí nejlevnější 16gb variantu, která je nepoužitelná…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).