Domů » Bleskovky » Pořádná porce paměti: Samsung představil 256GB microSD kartu. Kdy se objeví v ČR?

Pořádná porce paměti: Samsung představil 256GB microSD kartu. Kdy se objeví v ČR?

Občas ve specifikacích nových smartphonů čteme, že podporují paměťové karty až do velikosti 2 TB, problém ovšem je, že takovou kartu zatím nikdo nedokázal vyrobit. Výrobci nicméně v této oblasti nezahálí, SanDisk loni představil kartu 200GB microSDXC kartu (více informací), Samsung tuto metu nyní posouvá o kousek dále.

Samsung_microSD_256GB

Nově představená microSD karta řady EVO Plus se pyšní kapacitou 256 GB a díky moderní technologi V-NAND i vysokými rychlostmi čtení a zápisu – 95 MB/s a 90 MB/s. Samsung se svojí kartou cíli na uživatele, kteří chtějí zaznamenávat obsah ve 4K rozlišení, případně využívají produkty pro virtuální realitu. Co všechno se na kartu vejde, a na další specifikace, se můžete podívat v následující tabulce.

Samsung EVO Plus
Kapacita 256 GB
55 200 fotografií
12 hodin 4K UHD videa
33 hodin Full HD videa
46 hodin HD videa
23 500 MP3 skladeb
Odolnost voděodolnost (IEC 60529, IPX7)
odolnost vůči teplotám
odolnost vůči X-ray-paprskům
magnetická odolnost
Rychlost přenosu čtení a zápis: 95MB/s a 90MB/s
Třída UHS-1, Class 10, (U3) kompatibilní
Záruka prodloužená – 10 let

Samsung tuto microSD kartu s limitovanou desetiletou zárukou uvede ve více než 50 zemích včetně České republiky, evropských států, Číny a dalších regionů v červnu letošního roku. V USA byla cena stanovena na 250 dolarů (cca 6 000 Kč bez DPH).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments