Domů » Bleskovky » Policisté zastavili řidiče. Mysleli si, že je opilý. Na vině ale byli Pokémoni (video)

Policisté zastavili řidiče. Mysleli si, že je opilý. Na vině ale byli Pokémoni (video)

Hlavní mediální vlna fenoménu Pokémon Go se již převalila, desítky milionů hráčů však stále pokračují v lovení více či méně unikátních zvířátek, a to všude, kde se dá. Jelikož se Pokémoni mohou nacházet kdekoliv ve městě, je nutné se neustále přesouvat, k čemuž různí hráči volí různé prostředky – vlastní nohy, skateboardy, kola, a bohužel i automobily.

pokemon-go-driving

V Torontu se v brzkých ranních hodinách vydal jeden z náruživých hráčů na lov právě posledním jmenovaným. Jelikož se při chytání neobtěžoval z auta vystupovat, jezdil po ulicích poměrně náhodně, čehož si všimla i policejní hlídka kroužící nad městem ve vrtulníku. Po zhruba 10 minutách sledování byl zastaven policistou, který spíše čekal, že řidič zkonzumoval větší množství alkoholu, ukázalo se však, že hrál aktuálně nejvýdělečnější hru na světě.

2016 08 09 DRIVER OUT CATCHING POKEMON DRAWS ATTENTION FROM POLICE HELICOPTER

Řidič vyvázl bez postihu a byl strážníkem pouze napomenut, v Japonsku či na Taiwanu by však takové štěstí nejspíše neměl. Zde policisté rozdali řidičům v autech, na motocyklech či na kolech, hrajícím Pokémon Go, již přes 700 pokut. Samotní tvůrci již do hry přidali upozornění, že by se hráči neměli hře věnovat při překročení určité rychlosti, dá se však předpokládat, že to mnohé z nich neodradí od riskantního chování.

David Preiss

8 komentářů

 1. Kdyby vývojáři opravdu chtěli, tak by hra v autě nebo na motorce nešla… Snad by nebyl takový problém, aby hra měla omezení, že pokud se hráč pohybuje více jak 20km/h tak se hra uzavře… Jenže by nastal odliv hráčů, což samozřejmě nechcou. Takhle dají nějakou blbou hlášku, a jsou v suchu…

  • Věř tomu že pokud bude podobných případů přibývat, vývojáři to do hry integrují.

  • Vývojářům jde o peníze, a pokud by takový prvek do hry přidali, ubylo by pár hráčů a zisky by šli dolů… A to nedovolí. Takhle jsou před žalobou chránění upozorněním, které hra napíše při spuštění.
   Jedině že by proti nim šla vláda některého státu, s tím, že by aplikaci chtěli úplně zakázat, ale zde by byla situace dost nejednostranná – stát nemůže jen tak omezit jejich „podnikání“ s čímž by mohli argumentovat u případného soudu a naopak žalobce by mlel jen o tom, jak je to nebezpečné – ale to nemůžou hodit na vývojáře hry, kvůli tomu, že v podmínkách je aby hru nepoužívali při řízení…

   A co se negativní reklamy týká – reklama jako reklama, hlavně že se o té hře mluví…

  • Johny (neregistrovaný)

   Nesmysl. Vývojář musí myslet i na telefony s levnými gps moduly a tam kolikrát je vyhodnocení rychlosti úplně nesmyslný, protože gps přeskakuje z místa na místo a při obyčejné chůzi máte pak průměrnou rychlost klidně 50
   km/h :D

   co mi fascinuje víc je, že vyvázl jen s napomenutím. Za tohle bych mu sebral papíry a hotovo. Podobný magoři nemaj na silnici co dělat.

  • Sebrat papíry za co? Že užíval mobil během řízení? Pokud je toto v daném státě postižitelné, měl by následovat adekvátní trest (předpokládám finanční). Jinak je tam možná nějaký ten ne úplně standardní manévr, ale očividně jím nikoho neohrozil ani neomezil a nebyl ani na komunikaci s předepsanou minimální rychlostí. Za co by jsi mu tedy chtěl vzít papíry? Za neekologickou aktivitu?

  • LivingLegend (neregistrovaný)

   To je pekna blbost. Ja treba za jizdy v autobusu ci vlaku vyhazuju a updatuju pokemony.

 2. Martin Mikula (neregistrovaný)

  Pro mě je na článku nejzajímavější, jakou kvalitu má ten záznam. Respektive jakou techniku má tamní policie.

 3. Odhaduji, další Teen co si hraje, infantilní hru :-D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).