Domů » Bleskovky » Policisté zastavili řidiče. Mysleli si, že je opilý. Na vině ale byli Pokémoni (video)

Policisté zastavili řidiče. Mysleli si, že je opilý. Na vině ale byli Pokémoni (video)

Hlavní mediální vlna fenoménu Pokémon Go se již převalila, desítky milionů hráčů však stále pokračují v lovení více či méně unikátních zvířátek, a to všude, kde se dá. Jelikož se Pokémoni mohou nacházet kdekoliv ve městě, je nutné se neustále přesouvat, k čemuž různí hráči volí různé prostředky – vlastní nohy, skateboardy, kola, a bohužel i automobily.

pokemon-go-driving

V Torontu se v brzkých ranních hodinách vydal jeden z náruživých hráčů na lov právě posledním jmenovaným. Jelikož se při chytání neobtěžoval z auta vystupovat, jezdil po ulicích poměrně náhodně, čehož si všimla i policejní hlídka kroužící nad městem ve vrtulníku. Po zhruba 10 minutách sledování byl zastaven policistou, který spíše čekal, že řidič zkonzumoval větší množství alkoholu, ukázalo se však, že hrál aktuálně nejvýdělečnější hru na světě.

Řidič vyvázl bez postihu a byl strážníkem pouze napomenut, v Japonsku či na Taiwanu by však takové štěstí nejspíše neměl. Zde policisté rozdali řidičům v autech, na motocyklech či na kolech, hrajícím Pokémon Go, již přes 700 pokut. Samotní tvůrci již do hry přidali upozornění, že by se hráči neměli hře věnovat při překročení určité rychlosti, dá se však předpokládat, že to mnohé z nich neodradí od riskantního chování.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
Subscribe
Upozornit na
guest
8 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments