Domů » Bleskovky » Pokud máte v telefonu některou z těchto aplikací, okamžitě ji odstraňte

Pokud máte v telefonu některou z těchto aplikací, okamžitě ji odstraňte

Není žádným tajemstvím, že některé aplikace mohou obsahovat škodlivý kód, či mohou být nebezpečné, a proto byste je neměli v telefonu vůbec mít. V minulosti to byly například aplikace z kategorie „beauty camera apps“, které cílily na lidi, kteří si rádi vylepšovali svůj vzhled na fotografií.

aplikace apps smartphone

Tyto aplikace obsahovaly zákeřný malware, který přes celou obrazovku zobrazoval reklamu, nebo ji aktivoval na pozadí, aniž by o tom uživatel věděl. To však není jediné nebezpečí, které uživateli hrozí. Častým cílem malware je získávání osobních údajů či peněz za přihlášení k nevyžádanému předplatnému. Některé dokonce mohou zobrazovat erotický obsah, a v nejhorším případě vás dokonce sledovat.

nebezpecna aplikace

Tip: Podívejte se, jak snadné je ukrást soukromé fotky z Instagramu a Facebooku

Na vybranou třicítku skutečně nebezpečných aplikací upozornil web Cybernews. Aplikace ze seznamu byste vůbec neměli stahovat, případně je ve svém telefonu mít nahrané. Mohou vás totiž požádat o přístup k funkcím telefonu, které ani nepotřebují pro svůj chod. Proto byste měli být obezřetní v tom, k čemu a jaké konkrétní aplikace určena a nedáváte přístup ke kameře nebo mikrofonu, pokud to není nutné.

ads in beauty camera
Pokud se vám v telefonu sami od sebe zobrazují podobné reklamní bannery, měli byste se mít na pozoru. Pravděpodobně za nimi stojí podezřelá aplikace.

Nebezpečné aplikace

 1. BeautyPlus – Easy Photo Editor & Selfie Camera
 2. BeautyCam
 3. Beauty Camera – Selfie Camera
 4. Selfie Camera – Beauty Camera & Photo Editor
 5. Beauty Camera Plus – Sweet Camera & Makeup Photo
 6. Beauty Camera – Selfie Camera & Photo Editor
 7. YouCam Perfect – Best Selfie Camera & Photo Editor
 8. Sweet Snap – Beauty Selfie Camera & Face Filter
 9. Sweet Selfie Snap – Sweet Camera & Beauty Cam Snap
 10. Beauty Camera – Selfie Camera with Photo Editor
 11. Beauty Camera – Best Selfie Camera & Photo Editor
 12. B612 – Beauty & Filter Camera
 13. Face Makeup Camera & Beauty Photo Makeup Editor
 14. Sweet Selfie – Selfie Camera & Makeup Photo Editor
 15. Selfie camera – Beauty Camera & Makeup camera
 16. YouCam Perfect – Best Photo Editor & Selfie Camera
 17. Beauty Camera Makeup Face Selfie, Photo Editor
 18. Selfie Camera – Beauty Camera
 19. Z Beauty Camera
 20. HD Camera Selfie Beauty Camera
 21. Candy Camera – selfie, beauty camera & photo editor
 22. Makeup Camera-Selfie Beauty Filter Photo Editor
 23. Beauty Selfie Plus – Sweet Camera Wonder HD Camera
 24. Selfie Camera – Beauty Camera & AR Stickers
 25. Pretty Makeup, Beauty Photo Editor & Selfie Camera
 26. Beauty Camera
 27. Bestie – Camera360 Beauty Cam
 28. Photo Editor – Beauty Camera
 29. Beauty Makeup, Selfie Camera Effects & Photo Editor
 30. Selfie cam – Bestie Makeup Beauty Camera & Filters

Pokud máte jednu z výše uvedených aplikací nainstalovanou, rozhodně jí smažte. V opačném případě dbejte na to, abyste do svého chytrého telefonu instalovali jen ty ověřené. Vyplatí se proto stahovat aplikace známých vývojářů, a také důkladně číst uživatelské recenze. Ušetříte si tím řadu komplikací a nepříjemností. Všechny tyto nebezpečné aplikace dohromady zaznamenaly téměř 1,4 milionu stažení, což rozhodně není zanedbatelné číslo, a autoři si díky nevyžádanému zobrazování reklamy přišli na slušnou sumu peněz.

Martin Šlat

Milovník technologií, seriálů a fantasy literatury. Tak trochu bloger a amatérský fotograf. iOvce, která nepotřebuje mít nejnovější produkty od Applu a nehaní ostatní platformy, protože ví, že svět nejsou jen nakousnutá jablka – proto využívejte své technologie v míru.

2 komentářů

 1. medisonclark

  Thank you for all your work on this site. Gloria enjoys carrying out investigation and it’s really easy to understand why. All of us hear all about the lively mode you convey vital things through this website and cause response from others about this point then our own child is without a doubt learning a lot. Enjoy the remaining portion of the new year. You’re the one carrying out a powerful job.

 2. I have learn several good stuff here. Definitely value bookmarking for revisiting. I wonder how much effort you put to make the sort of magnificent informative site.
  Regards: [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).