Domů » Bleskovky » Podzimní update Windows 10 bude dokončen už příští měsíc

Podzimní update Windows 10 bude dokončen už příští měsíc

Microsoft na konci minulého týdne vydal nové testovací sestavení Windows 10 s číslem 17741. Nové sestavení nepřináší žádné novinky, naopak výrazně ztenčuje seznam přiznaných chyb. Ty se navíc týkají pouze hrstky uživatelů používajících funkce usnadnění přístupu nebo smíšenou realitu, což znamená, že Microsoft už pouze ladí a finalizuje.

Největší změnou tohoto sestavení je tak nové číslo verze 1809, což znamená, že podzimní update bude podle prognóz Microsoftu dokončen v září roku 2018. Loňský podzimní Creators Update nesl označení 1709, byl dokončen 26. září, veřejnost jej dostala v aktualizaci 17. října.

Tradici číslování verzí narušil snad jen letošní jarní update, který nese označení 1803, ale kvůli nalezeným chybám byl dokončen až 16. října. Nyní se však zdá, že Microsoft má poměrně velkou časovou rezervu k dokončení a vyladění, takže veřejnost by se měla podzimního updatu dočkat buď na konci září, či v první půlce října.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments