Domů » Bleskovky » Podpora doplňků v prohlížeči Edge je na spadnutí: První várku omylem odhalily stránky Microsoftu

Podpora doplňků v prohlížeči Edge je na spadnutí: První várku omylem odhalily stránky Microsoftu

Ještě před oficiálním uvedením Windows 10 na trh Microsoft uvedl, že jeho nový internetový prohlížeč Microsoft Edge bude podporovat doplňky třetích stran. Zatím se jich nedočkali ani Insideři, kteří se dostávají k budoucím novinkám v systému s předstihem, avšak Microsoft zřejmě brzy roztáhne oponu a doplňky odhalí. Včera dokonce nechal za oponu nahlédnout, kdy krátce spustil web obsahující první tři doplňky.

ext

Prvními rozšířeními se mají stát Microsoft Translator, Reddit Enhancement Suite, a Mouse Gestures, tedy překladač webových stránek, soubor modulů pro pohodlnější čtení diskuzního fóra Reddit a podporu pro nová gesta myši. Microsoft již stihl stránky stáhnout z provozu, avšak dá se předpokládat, že budou v nejbližší době spuštěny, patrně s příchodem nového sestavení Windows 10 pro Insidery.

ext2

Ikonky jednotlivých rozšíření se zobrazí v menu ukrytém vpravo nahoře pod třemi vodorovnými tečkami, ruční instalace bude realizována skrze soubory EXE, v pozdějších fázích bude možné instalovat doplňky přímo z Windows Store. Doplňky pro Edge by mohly přibývat rychle, neboť vývojáři budou mít možnost změnou několika řádků v kódu konvertovat rozšíření pro prohlížeč Chrome; převod bude dokonce možný opačným směrem, tedy z Edge do Chrome.

ext3

Doufejme, že podpora doplňků nebude omezena pouze na počítačový a tabletový Edge, a že se dostane i do verze pro smartphony.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments