Domů » Bleskovky » Drony místo ohňostroje. Ve Skotsku vstup do nového roku oslavili originálním způsobem

Drony místo ohňostroje. Ve Skotsku vstup do nového roku oslavili originálním způsobem

Oslavy konce roku a příchodu nového byly tradičně velmi hlasité a bujaré. Noc rozsvěcely rachejtle, ze všech stran se ozývaly dělobuchy a alkohol tekl proudem. U alkoholu mnozí zůstali, rachejtle si však mnozí odpustili, ať již kvůli koronavirovým opatřením se zákazem vycházení, nebo třeba se stále hlasitější skupinou obyvatel, kteří chtějí chránit domácí mazlíčky. Například ve Skotsku pak oblohu rozsvítilo představení s osvětlenými drony.

DJI AGRAS t20 drone

Britská společnost Celestial, složená z umělců, přichystala 3 videa, ve kterých zhruba 150 naprogramovaných dronů vytváří barevné obrazce na obloze, ke kterým pak místní herci vyprávějí příběh loučící se s předešlým rokem a jež má Skoty povzbudit do roku 2021. Obloha se tak rozsvítila nad Edinburghem a Glasgow, dvěma nejlidnatějšími skotskými městy.

Fare Well Part 1 - Edinburgh's Hogmanay 2020

Podobnou technologii využívá stále více společností, na začátku prosince využil drony pro téměř 15 minutové představení americký řetěžech Walmart. Ten se také věnoval hlavně vánoční tématice, producenti však použili téměř 1000 dronů, s jejichž pomocí se tvůrcům podařilo i věrně rozpohybovat zvířata (představení začíná ve videu v čase 2:35).

Walmart Holiday Drone Light Show

David Preiss

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).