Domů » Bleskovky » Podívejte se na první obrázky a nové funkce služby Microsoft OneDrive

Podívejte se na první obrázky a nové funkce služby Microsoft OneDrive

Před dvěma týdny jsme přinesli informaci o brzkém přejmenování cloudového úložiště Microsoftu ze SkyDrive na OneDrive. Hned po tomto oznámení se ozvala společnost One.com, která mimo jiné provozuje vlastní synchronizační webový disk One Cloud Drive a je dost možné, že zvolený název Microsoft OneDrive nebude mít dlouhý život. Zatím to ale vypadá, že Microsoft si za svým názvem stojí a již nyní se na internetu objevily první screenshoty a náznaky nových funkcí.

  

Ze screenshotů se dá usoudit, že nový bude opravdu jen název. Vzhled webové verze OneDrive jako by z oka vypadl designu současného SkyDrive, což vlastně není na škodu, neboť perfektně zapadá mezi ostatní služby Microsoftu dostupné přes internetový prohlížeč. Vzhledem k tomu, že na úložišti OneDrive na uniklých screenshotech je umístěn jeden dokument, tři sdílené soubory, dva obrázky a zbývající volné místo má kapacitu 6,99 GB, můžeme usoudit, že ani základní hodnota, kterou Microsoft nabízí zdarma, nebude navýšena.

   

Novinkou má být funkce „Co-owners“, prozatím neznáme oficiální český překlad, pojmenujme ji tedy pracovně „Spoluvlastníci“. Tato služba umožňuje vlastnictví jedné složky více uživatelům. Spoluvlastníci mohou vytvářet, upravovat a mazat data v této složce a zvát nové lidi ke spoluvlastnictví. Pokud vám tedy někdo přidělí spoluvlastnictví složky, bude tato složka synchronizována ve vaší OneDrive složce na vašem PC. Samozřejmě ke spoluvlastnictví můžete pozvat ostatní lidi i vy. Díky této funkci můžete pracovat se sdílenými soubory vašich kolegů, i když jste momentálně offline, což dosud nabídka sdílení ve SkyDrive neumožňovala.

  

Zatím ale nevíme, zdali bude složka ve spoluvlastnictví ubírat místo na OneDrive pouze svému prvnímu zakladateli nebo všem spoluvlastníkům. Budeme zvědaví, zda spoluvlastníci budou jedinou představenou novinkou přejmenovaného úložiště nebo Microsoft přijde ještě s dalšími nápady. Datum spuštění služby je prozatím neznámé.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
40 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments