Domů » Bleskovky » Podívejte se na první obrázky a nové funkce služby Microsoft OneDrive

Podívejte se na první obrázky a nové funkce služby Microsoft OneDrive

Před dvěma týdny jsme přinesli informaci o brzkém přejmenování cloudového úložiště Microsoftu ze SkyDrive na OneDrive. Hned po tomto oznámení se ozvala společnost One.com, která mimo jiné provozuje vlastní synchronizační webový disk One Cloud Drive a je dost možné, že zvolený název Microsoft OneDrive nebude mít dlouhý život. Zatím to ale vypadá, že Microsoft si za svým názvem stojí a již nyní se na internetu objevily první screenshoty a náznaky nových funkcí.

  

Ze screenshotů se dá usoudit, že nový bude opravdu jen název. Vzhled webové verze OneDrive jako by z oka vypadl designu současného SkyDrive, což vlastně není na škodu, neboť perfektně zapadá mezi ostatní služby Microsoftu dostupné přes internetový prohlížeč. Vzhledem k tomu, že na úložišti OneDrive na uniklých screenshotech je umístěn jeden dokument, tři sdílené soubory, dva obrázky a zbývající volné místo má kapacitu 6,99 GB, můžeme usoudit, že ani základní hodnota, kterou Microsoft nabízí zdarma, nebude navýšena.

   

Novinkou má být funkce „Co-owners“, prozatím neznáme oficiální český překlad, pojmenujme ji tedy pracovně „Spoluvlastníci“. Tato služba umožňuje vlastnictví jedné složky více uživatelům. Spoluvlastníci mohou vytvářet, upravovat a mazat data v této složce a zvát nové lidi ke spoluvlastnictví. Pokud vám tedy někdo přidělí spoluvlastnictví složky, bude tato složka synchronizována ve vaší OneDrive složce na vašem PC. Samozřejmě ke spoluvlastnictví můžete pozvat ostatní lidi i vy. Díky této funkci můžete pracovat se sdílenými soubory vašich kolegů, i když jste momentálně offline, což dosud nabídka sdílení ve SkyDrive neumožňovala.

  

Zatím ale nevíme, zdali bude složka ve spoluvlastnictví ubírat místo na OneDrive pouze svému prvnímu zakladateli nebo všem spoluvlastníkům. Budeme zvědaví, zda spoluvlastníci budou jedinou představenou novinkou přejmenovaného úložiště nebo Microsoft přijde ještě s dalšími nápady. Datum spuštění služby je prozatím neznámé.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

40 komentářů

 1. MS opět jenom dokazuje, jak hrozně neschopný je:

  a) nedokáže si zvolit jméno pro svou službu tak, aby neporušoval práva jiných subjektů. To se v celém dokonalém MS nenajde člověk, který by ověřoval, zda nemůže dojít ke sporu s jinou firmou?

  b) krom přejmenování služby bude jedinou novinkou „Spoluvlastníci“, tedy sdílené složky, což umí např. Dropbox od prvopočátku své existence.

  MS jen a jen dokazuje, jak neschopný je. Dělá kontroverzní systém mobilní systém, který velmi těžce si vytváří pořádnou uživatelskou základnu. Novější desktopové systémy také nejsou pořádně (na MS) úspěšné, ze stejného důvodu jako jeho mobilní bratříček – obsahují kontroverzní součást. V cloudu má zas problémy s tak základní a zásadní věcí jako je pojmenování této služby.

  Nedaří se mu ve vyhledávání a všude chodí pozdě. Snad nový CEO konečně toto změní a z MS se stane schopnější firma. V aktuální chvíli mi připadá, že spíše přežívá…

  • a) prečo sa spoločnosť One.com ozýva až teraz a neriešila už predtým cloudové úložisko Ubuntu One?

   b)odkiaľ máte info, že to je jediná novinka? Aj keby bola, čo je na tom? Veď ide o premenovanie služby a to neznamená že musia prísť revolučné funkcie

   Systém si nevytvára základňu preto, lebo BFU kupujú aj podľa odporúčania „geekov“ zo svojho okolia, no tým väčšinou WP nevyhovuje, čo sa ale o BFU až tak povedať nedá.

   Kontroverzné ModernUI je, ale to neznamená, že keď mu človek dá šancu, že je nepoužiteľné.

   S označením cloudu problém nemajú (Ten sa volá Windows Azure), len s označením bezplatného cloudového úložiska.

   Bing je trochu inak zameraný a vnútorne pracuje úplne inak ako Google, nezameriava sa až tak na komerčné vyhľadávanie, ale na spracovanie BigData a tak neprináša aktuálne až tak dobré výsledky ako by si bežne človek prial.

   Uvidíme čo nový CEO prinesie, ale produkty, ktoré mal doteraz pod palcom sú veľmi kvalitné a žiadané: Windows Azure, Office365 (mám možnosť používať a je to silný nástroj) a iné.

  • Děkuji za reakci :)

   a) to samozřejmě nevím, třeba ho nevidí jako konkurenci, opravdu nevím. MS si to samozřejmě měl v každém případě ohlídat. Asi ho tak bude čekat další přejmenování, a opět pro neschopnost.

   b)info mám z tohoto článku, pokud se to zlepší, pak jenom dobře.

   S Modern UI se musím občas potýkat v práci i doma na druhém NB a je to vždy pro mne utrpení. Vítám tedy aktuální snahy MS o jeho utlumení v dalších verzích Windows.

   To o Bingu čtu poprvé a nepřipadá mi to jako pravdivé, že by se nezaměřoval na boj s Googlem.

 2. hmmmm (neregistrovaný)

  Když se ti mrkvosoft nelíbí,nic ti nebrání nepoužívat jeho „kontroverzní“ výtvory. Mužeš přejít na Linux a používat zasekaný android. Nebo běž požádat babičku o Iphone :3

  • Ano, urážky a zesměšňování místo rozumné diskuze, to vám jde. Já jeho kontroverzní systémy nepoužívám, v PC mám jeho ideální výtvor – W7, v mobilu mám lepší systém – Android (a nechme si ty řeči o lagování, to platilo jen u strojů do 512 MB RAM).

  • Petr (neregistrovaný)

   Spíše si nechte vaše řeči vy. Jelikož i vlajkové lodě s androidem trpí záseky, „trháním“ a neplynulostí animací a to jsou telefony vybaveny 2-3 gb paměti ram a čtyřjádrovými procesory tipu snapdragon 600 a 800. Takže o nějaké výbavě to až tak není, jde o neodladěnost systému jako takového a především neodladěnosti jednotlivých nástaveb.

  • SMISEKCZ: Laguje to i na 1GB RAM. Thx Samsung

  • Petr neviem ako ty, ale ja som mal v minulosti telefón z androidom (Motorola Defy) a tam bolo cítiť to že HW je nedostatočný aj keď som nahodil CM7 alebo CM9. Mal som možnosť aj dlhšie testovať aj Samsung Galaxy Note3 a nemôžem povedať že by tam bolo nejaké extrémne lagovanie animácii.

   Podobne je to aj pri Windows Phone. Ten je síce odladenejší na slabší HW, ale aj tak je tam občas cítiť záseky.

   Skôr treba brať to čo komu vyhovuje, s čím sa vie zžiť, čo je v jeho rukách spoľahlivejšie (v mojom prípade WP)

  • Kuba (neregistrovaný)

   Mám Nexus 4 s Kitkatem a žádné sekání, trhání, neplynulost animací apod. neznám.

  • To prijde,otazka casu u kazdeho reklamosystemu i toho cisteho.

  • Prosím redakci o udělení BANu pro HTCJIRKA pro šíření poplašných zpráv, jedná se o hrubé porušení slušných mravů a šíření nepravdivých informací založení na snaze o „trolování“. Děkuji

  • To by jsi musel nechat zabanovat i sebe pro sve odlisne a mnohdy nebo povetsinou mylne nazory.Chapu, ze priznat/pripustit si pravdu je pro tebe tezke.S reklamosystemem mam bohate zkusenosti a potvrzuji to i jini v teto diskuzi.

  • HTCJIRKA to fakt nevieš napísať normálne Android miesto „reklamosystém“? To sa tu fakt chceš hrať na male decko?

   Ja osobne neznášam tieto prerútené a znevažujúce tvary, zvlášť keď chce autor takéhoto príspevku tvrdiť, že má pravdu.

   Používanie tvojho výrazu je rovnako detinské ako keď niektorý PSkáry nepovedia Xbox, ale Xšrot.

   Proste nauč sa používať normálne výrazy a potom ťa možno niekto bude brať aj vážne

  • Nevidím v tom označení jediný problém, namísto tvého příkladu nic hanlivého to není.Takže si na to budeš muset zvyknout.

  • SHAGY2301: Řešit tu uživatele HTCJIRKA nemá smysl, na slovo „Android“ je stejně alergický, jako býk na červenou. Proto nedokáže napsat Android, ale „reklamosystém“. Asi by se mu nelíbilo,kdybychom mu říkali WPLoverJirka nebo nějak podobně.

   Nejhorší je, že admini serveru s tímto haterováním a vypouštěním absolutních nesmyslů z „úst“ uživatelů jako HTCJIRKA a dalších nic nedělají, což mě velmi mrzí, věřit jsem ve větší kvalitu tohoto serveru.

  • „věřit jsem ve větší kvalitu tohoto serveru“

   Problém je,že věříš jen ve svou kvalitu a o té si myslíš, že je jediná správná a podle toho hodnotíš srovnáváš kvalitu serveru, uživatelů apod.

  • Nemyslím, naopak na rozdíl od tebe a dalších WP fans boys žiju v realitě, připouštím, že i Android má pár zásadních chyb (např. velmi špatnou distribuci aktualizací, za což mohou výrobci mobilů především) a před koupí posledního telefonu v minulém týdnu jsem uvažoval i o pořízení např. Blackkberry Z1.

   Nemám rád jen úlety zdejší WP komunity, která kope do všeho a všech, co si jen dovolí něco špatného říct o jejich božstvu WP, včetně zdejších redaktorů.

   Tato komunita mě jen odrazuje od koupi čehokoli s logem MS, protože vidím, co to dělá s jejich úsudkem a chováním.

  • V realite nezijes,az zakoupis nejaky WP pristroj a budes ho radne pouzivat a po te zhodnostis, pak budou tve prispevky hodnotne.Zatim pises na zaklade dojmu z webu, co kde kdo placne a napise aniz by jsi to drzel v ruce dele nez hodinu,den,mesic.Ja narozdil od tebe jsem si prosel vsemi systemy co dnes na trhu jsou a byly dostupne kdysi na trhu a nadale je monitoruji aktivnim pouzivanim at uz zapujckami ci zakoupenim na zkousku.

  • Mě se líbí, jak se tu furt zmiňuje „božstvo WP“ a „fanatická komunita“, ale když se podíváš do komentářů pod články, tak vidíš něco jiného – trolly, kteří lezou do článků a WP a neustále vypisují skutečné a vymyšlené chyby Windows Phone, pořád se smějí nízkému podílu na trhu a kdykoli jsou jejich lži uvedeny na pravou míru, začnou plácat něco o uctívačích a podobně…

   Kdybys pořádně četl a nepřeskakoval pasáže, co se ti nehodí, tak bys věděl, že i takoví obrovští fanatici (jak jsme tu nazýváni) jako jsem například já nebo htcjirka WP za jeho chyby kritizujeme. Jenže když někdo napříše, že WP je špatný, protože má hnusné dlaždice (které jsou samou podstatou WP), tak to asi není tím, že my jsme fanatiští uctívači, ale tím, že ten někdo je troll…

  • HTCJIRKA: WP jsem samozřejmě zkoušel, je pravda že jen chvíli. Od dalšího používání mě odradili recenze, fóra a v neposlední řadě i nářky kolegů v práci, kteří si WP mobil zakoupili a po týdnu jej šli vrátit nebo prodat. A to jsme všichni „Ajťáci“.

   Já nemám ani čas, ani peníze na to, abych po takových referencích si ještě kupoval nějaký WP telefon.

   V konečném důsledku se s ModernUI potýkám velmi často na druhém NB v domácnosti s Windows 8.1 a opět bych jej na vlastní NB nikdy nechtěl v aktuální podobě.

  • V mojom okolí som považovaný za MS fanatika, ale sám viem, že jeho produkty nie sú dokonalé, ale môjmu spôsobu použitia vyhovujú.

   Pri Windows Phone ide vždy o to ako sa človek k tomu postaví. Väčšina od neho čaká druhý Android, ale to nie je, je skôr príbuzný k iOS, kde máš tiež presne strážené veci.

   Čo sa týka tej fanatickej komunity, tak MCEZA ešte máš reálne komentáre, a popisuješ všetko prvým menom, nepotrebuješ si naháňať ego výrazmi ako „reklamosystém“, ktoré používa HTCJIRKA a ktoré len znižujú reálnu výpovednú hodnotu jeho komentárov.

   V konečnom dôsledku vždy je to o tom komu čo vyhovuje a netreba sa zbytočne predháňať kto vymyslí vtipnejší názov systému alebo tvorcu toho systému. Je to ako vojna PC vs. Konzoly. Každé ma niečo do seba a nepoužívanie reálneho názvu produktu len naznačuje zaostalosť a neistotu autora príspevku.

  • SHAGY2301: Moc pěkný komentář. Cca bych s tebou ve všem souhlasil.

  • kazeasch (neregistrovaný)

   to SMISEKCZ: No, co se týče lagování a androidu, tak možná jsem moc náročný, ale zatím jsem neměl v ruce jediný android co by skutečně fungoval tak, jak bych si představoval. U prvního Galaxy Mini 2 jsem to očekával, u Galaxy Tabu 10.1 za 14k už tolik ne. Můj současný Galaxy Nexus taky zrovna dvakrát neomylně nesviští a Nexus 4 ani 5 pořád přesvědčivé nejsou. S2, S3, S4, vývoj vidět je, a na první vzití do ruky to vypadá plynule, po týdnu ale v žádném případě o plynulosti mluvit nejde, a i takový HTC One se po čase začne projevovat, a škobrtnutí v systému přeci jen jsou. Občas nadšeně očekávám, když mi někdo řekne že jeho telefon nelaguje, že bych třeba mohl konečně pořídit svižný android, ovšem obvykle se zklamání dostavuje během pár vteřin, a mrzí mě, že jsem kdy bral do ruky iPhone nebo Lumii. Android má každopádně soustu výhod (pro někoho to ovšem můžou být nevýhody), ale plynulost (ta hlevně) či stabilita k nim ani omylem nepatří.

 3. Johny (neregistrovaný)

  „Podívejte se na nové funkce služby OneDrive“ => „nový bude opravdu jen název.“ Idiotskej článek, fakt.

  • Cokoli o MS je na „MS webu“ vždy vítáno. Dokazují to i články na všechny možné aplikace pro WP, stejně tak na jejich slevy na WP Store.

  • Články jsou obsahem podřízeny skupině, která sem chodí. Podívej se na fórum, který OS se tam řeší nejvíce – je tedy logické, že takové uživatele nejvíce zajímají právě slevy na MS Store…

  • Nechť si tedy změní logo, smažou z něj logo Androidu a Applu, přejmenují se na např. „WPmania“ a píší jen o WP. Ale hrát na multiplatformní server a upřednostňovat jeden libovolný systém před ostatními (a navíc takto okatě) mi nepřijde zrovna vhodné.

  • Dostájí zde prostor všechny systémy stejně.WP neustále roste, pořád se kolem něj neco děje,proto je zde i více článků.Ostatní systémy víceméně stagnují, takže co asi tak o nich pořád psát..

  • Kolem Androidu, iOS i Blackberry se toho taky moc děje, jen se hold musím spokojit s konkurencí.

  • Deje,ale o mnoho mene.Pokud se ti to nelibi,je spousta jinych serveru zalozenych jen na tvych OS.Jenze tobe flame a rypani do WP vyhovuje.

  • Že se toho děje více u WP než u ostatních může napsat jen málo lidí na celé Zemi…:)

  • smisekCZ: Opět vidíš nějaký klam, který neexistuje. Však se jen podívej na soupis dnešních článků:

   Flappy Bird končí – pro WP dosud verze ani není, takže tento článek se týká zejména Androidu a iOS.

   OneDrive – toto je článek o změně názvu cloudového úložiště. Podobné články nalezneme na všech serverech.

   LG model G Pro 2 – že by Android?

   Notifikační centrum pro WP 8.1 – docela zásadní změna konceptu WP

   Flappy Bird končí 2… (opět Android a iOS, jen nechápu, proč je zde podobný článek 2x)

   Steve Wozniak: iPhone s Androidem….

   Ze soupisu článků se mi vůbec nezdá, že by bylo WP nadržováno. Tobě snad ano?

  • Úplně stejné to bude, když se podíváš na dny předchozí. Opět jsi zaslepen svou nenávistí k MS. Jakmile se objeví něco o tom, že MS potažmo Nokia pro svou platformu něco dělá, představuje nového nebo se prostě něco děje, evidentně vidíš rudě a ignoruješ vše okolo…

  • O to mu vubec nejde, potrebuje se jen vypsat proti WP, ktere nenavidi a nema k tomu duvod ani zkusenost se systemem jako takovym.

  • Souhlasím, že články reflektují zdejší čtenářskou obec.

   A ještě bych připomenul, že pod články o Nokii, nebo WP je zpravidla nejhojnější diskuse, také ovšem zásluhou příznivců jiných platforem, které to sice nezajímá, ale z nějakého podivuhodného důvodu tam stejně furt lezou a zajišťují tak bezpečně přísun dalších článků, které vlastně nechtějí – takové perpetuum mobile :-)

   Takže díky tímto chlapče za další článek :-)

  • Presne tak, nejen SMISEKCZ je hlavne pod diskuzemi WP, ac vsude hlasa, ze tento system nema rad a navic uzivatelsky ho nema ani „osahany“..

  • To je typický návštěvník tohoto serveru v posledních letech. Člověk, co má rád Android, ale protože se někde napíše článek o tom, že WP má nějakou zajímavou funkci (a ještě k tomu nedejbože, aby ji ostatní neměli!), tak začne vidět rudě a začne kolem sebe prskat.

   Však já mu to neberu, vyhovuje mu Android? Jeho plus, já už bych s ním nevydržel ani den. A píšu to do každé diskuze o Androidu? Ne…

  • johny (neregistrovaný)

   koukam ze se tu zas predvadite, honibrci

  • Miki (neregistrovaný)

   Co to je zase za blud ze je tohle Microsoft web? Mam telefon s Androidem a predtim jsem mel iPhone a vzdycky jsem chodil pro novinky sem, protoze tady jsou skoro nejdriv a bez gramatickych chyb. A jakozto uzivatele Androidu me naopak docela zajima sledovat co se deje u konkurence, tak calm down nekteri. Mistni WP ultras to v diskuzich trochu kazi, ale tak to mate na vsech webech.

 4. SMISEKCZ: mozem ta uistit ze moderatori si kazdy jeden prispevok precitaju a zhodnotia zvalst. Ze preco napr. HTCJIRKA, MCEZA alebo dokonca aj Ty a vela dalsich opakujucich sa nickov ziaden ban nedostane je preto lebo mi hodnotime prispevky s NADHLADOM z hladiska oboch zucastnenych.

  Keby si cital tiez vsetky prispevky tak by si si mohol vsimnut ze som uz aj ja osobne premazaval vela diskusii, robil poriadok a ukludnoval situaciu..vyzival vas k poslusnosti a tolerancii.

  Ale je na kazdom jednom co napise…je to jeho vlastna vizitka.

  „So, dont worry..Big Brother is watching you“ ;) :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).