Domů » Bleskovky » Podíl Androidu 4.x konečně překonal zastaralý Gingerbread (2.3)

Podíl Androidu 4.x konečně překonal zastaralý Gingerbread (2.3)

Poprvé užívá více lidí moderní verzi Androidu 4.x než dlouho vládnoucí Android 2.3 „Gingerbread“. Podle informací přímo od Google, Ice Cream Sandwich a 4.1/2 Jelly Bean běží na 28,6 % a 16,5 % zařízení s Androidem, dohromady tedy 45,1 %. Těsně tak předbíhá Gingerbread se 44,2 %.

Androidu 4 trvalo předběhnout starší varianty poměrně dlouho. Byl představen ke konci roku 2011, spolu se Samsungem Galaxy Nexus. Trvalo mu 9 měsíců dosáhnout hranice deseti procent. Mimo patrných úprav UI, přinesl výhody pro vývojáře, jako nová API, lepší přístup ke kalendáři a kontaktům, VPN a další. Vývojáři se zároveň musí snažit zachovat kompatibilitu se starší verzí operačního systému, což může být noční můra. 

 

Jedná se o důležitý mezník v popularitě, ale musíme si pamatovat, že do statistik jsou započítaná pouze zařízení, která přistoupila na Google Play v posledních 14 dnech. Mimo tak zůstává řada těch, která se nepřipojila, nebo Google Play nemají. Například 70% telefonů prodaných v Číně je bez služeb od Google a jistě by touto statistikou zajímavě zahýbaly.

David Podzimek

Sledování diskuze
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments