TOPlist

Podíl Androidu 4.1 pomalu roste, stále však dominuje stará verze 2.3

Je obecně známým faktem, že aktualizace na nové verze operačního systému Android se šíří velmi pomalu. Google totiž výrobce nijak netlačí, aby poskytovali pro své přístroje updaty a i kvůli tomu se s dva roky starou verzí 2.3 stále setkáme u více než poloviny přístrojů. Podle posledních údajů však postupně vzrůstá podíl přelomové verze 4.0 “Ice Cream Sandwich”, jenž se za poslední čtvrtletí přehoupl přes hranici jedné čtvrtiny. Drobný nárůst zaznamenal i Android 4.1 “Jelly Bean”, jehož zastoupení se z 1,8 % vyhouplo na 2,7 %.

Ten by se navíc v dohledné době měl dočkat velkého rozšíření díky updatu velké části portfolia společností Samsung a Sony a top modelů HTC. Celkový podíl jednotlivých verzí je zaznamenán na grafu v textu. V příštím přehledu za 4. čtvrtletí by se měla objevit i nejnovější 4.2, která však nejspíše v té době bude zastoupena pouze u přístrojů Nexus. Jedno je jisté, rychlé uvolňování aktualizací na novější verze Androidu rozhodně není příliš silnou stránkou výrobců.

Zdroj

Autor článku Martin Pavlović
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

Kapitoly článku