Domů » Bleskovky » Počítač s Windows 10 brzy odemknete spárovaným smartphonem

Počítač s Windows 10 brzy odemknete spárovaným smartphonem

Microsoft testuje novou funkci, díky které bude možné odemknout počítač (či tablet) s Windows 10 bez hesla. V budoucnu postačí, pokud se v blízkosti zařízení (v dosahu Bluetooth) objeví smartphone s nainstalovanou aplikací Phone Sign-in beta. Ta se již objevila ve Windows Store, avšak zatím ji zle instalovat pouze na smartphony se systémem Windows 10 větve Redstone z programu Insider preview.

unlock

Aplikace je velmi jednoduchá; pokud dojde ke spárování smartphonu s počítačem (tabletem) skrze Bluetooth, postačí jedno kliknutí v aplikaci Phone Sign-in beta a zařízení se odemkne, aniž by bylo nutné zadávat heslo. Dá se předpokládat, že tato funkce bude jednou z novinek červnové verze Windows 10 z větve Redstone. Microsoft ji bude chtít nadále rozvíjet, budoucí verze aplikace má dostat například podporu účtů Microsoft, přihlašování do sítí VPN, jednorázové generování hesla apod. Zda Microsoft tuto aplikaci vydá i pro konkurenční platformy, prozatím nevíme.

Microsoft Authenticator Beta
Microsoft Authenticator Beta
Autor: ‪Microsoft Corporation‬
Cena: Kostenlos

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
47 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments