Domů » Bleskovky » Poběží Nexus 6 na Snapdragonu 805? Obrázek z AnTuTu naznačuje, že ano

Poběží Nexus 6 na Snapdragonu 805? Obrázek z AnTuTu naznačuje, že ano

V databázi AnTuTu Benchmarku se objevilo zařízení s kódovým označením Motorola Shamu, což by mělo být kódové označení pro chystaný Nexus 6. Původně se očekávalo, že tento smartphone poběží na Snapdragonu 801, ale nové informace naznačují, že se dočkáme Snapdragonu 805 (jádra Krait 450) s taktem 2,65 GHz, který doplní 3 GB RAM a grafický akcelerátor Adreno 420.


Motorola Shamu – Nexus 6

Nexus 6 by měl disponovat 5,2″ Quad HD displejem (1440 x 2560 px, 564 ppi), 13Mpx fotoaparátem a 2,1Mpx kamerkou nad displejem. Dočkat bychom se rovněž měli nejnovějšího Androidu L, nicméně na oficiální termín představení si ještě nějaký čas budeme muset počkat.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

6 komentářů

 1. Dan (neregistrovaný)

  To bych blil…zase větší obrazovka. Už takhle mam u mého Nexusu 5 problém došáhnout palcem jedné ruky na notifikační lištu.

  • Orgasmic (neregistrovaný)

   Az vyrostes,tak budes mit i vetsi rucicky.

  • ty „rucicka“..ja mam 1,9m a ruky,nie rucicky a 5 palcov je aj pre mna dost.Suhlas s Danom,5,2 palca to zas prehnali!

 2. mikis (neregistrovaný)

  Specifikace vypadá super, jsem zvědav jak bude vypadat ve skutečnosti.

 3. Tomáš (neregistrovaný)

  Ať už to bude jakkoliv, mě by zajímalo, proč letos Google tolik mlží? Dosud se o nastupujících Nexusech vědělo dopředu. Ať už to byla čtyřka nebo pětka, většinou se už v létě vědělo, jak to bude vypadat… Vzpomenu vloni fotografii pána s novým Nexem 5 při představení KitKata. Takže buď letos Google změnil strategii a chce udržet překvapení co nejdéle (v to doufám), nebo asi opravdu Nexusy jako takové nebudou? Byla by to škoda. Já jsem s Nexem 4 spokojený, pětka mi nepřišla o tolik lepší, abych investoval a čekám už víc než rok na šestku:-) tak snad se dočkám!

  • Jan Davídek (neregistrovaný)

   To by mě taky zajímalo. A se čtyrkou to mám podobně, pětku jsem přeskočil a čekám na Xko…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).