Pro pobavení: Pixely od Googlu nesnesou screenshoty vytvořené iPhonem 7 Plus

Uživatele nových Pixelů od Googlu postihl v nedávné době vcelku kuriózní problém. Nejen, že mezi sebou soupeří samotný Google a Apple, nyní se do války pustily už i samotné top modely z obou stájí – Pixely a iPhone 7 Plus. Tento softwarový bug nedovoluje majitelům Pixelů korektně zobrazit screenshoty vytvořené pomocí iPhonu 7 Plus. Místo pěkných obrázků vám tak Pixel vyhodí ohyzdnou „mazlanici“.

nexus2cee_imessage_thumb

Jak informují někteří uživatelé, bug se projevuje hlavně při vytváření screenshotů uvnitř aplikací. Uživatelé se s tímto problémem potýkají hlavně při odesílání prostřednictvím MMS zpráv nebo přes službu Google Hangouts. Zvláštností je také fakt, že tento problém nepostihuje žádné předchozí modely iPhone a dokonce ani menší iPhone 7. Jak informoval deník Android Police, na vině je zde zřejmě samotný systém Android. Google se k chybě zatím nevyjádřil a nelze tak určit, kdy dojde k její nápravě.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

7 komentářů

 1. x125 (neregistrovaný)

  Zrovna u MMS je to podezřelé. Služba je datově celkem omezená a ve většině případů dochází k dodatečné kompresi obrázku – takže i jeho překódování. U Hangouts nevím, ale většina těchto kecálků obrázky před odesláním ještě překomprimuje… Tudíž by se chyba měla týkat všech obrázků PNG a ne jenom screenshotů.

  • Dušan (neregistrovaný)

   Nie je to nemožné, zrovna Hangouts mrší fotky dosť drasticky v prípade slabšieho pripojenia.

 2. Readytogo (neregistrovaný)

  Nevedel som,ze iphone dokaze robit screenshot.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel