Domů » Bleskovky » Pro pobavení: Pixely od Googlu nesnesou screenshoty vytvořené iPhonem 7 Plus

Pro pobavení: Pixely od Googlu nesnesou screenshoty vytvořené iPhonem 7 Plus

Uživatele nových Pixelů od Googlu postihl v nedávné době vcelku kuriózní problém. Nejen, že mezi sebou soupeří samotný Google a Apple, nyní se do války pustily už i samotné top modely z obou stájí – Pixely a iPhone 7 Plus. Tento softwarový bug nedovoluje majitelům Pixelů korektně zobrazit screenshoty vytvořené pomocí iPhonu 7 Plus. Místo pěkných obrázků vám tak Pixel vyhodí ohyzdnou „mazlanici“.

nexus2cee_imessage_thumb

Jak informují někteří uživatelé, bug se projevuje hlavně při vytváření screenshotů uvnitř aplikací. Uživatelé se s tímto problémem potýkají hlavně při odesílání prostřednictvím MMS zpráv nebo přes službu Google Hangouts. Zvláštností je také fakt, že tento problém nepostihuje žádné předchozí modely iPhone a dokonce ani menší iPhone 7. Jak informoval deník Android Police, na vině je zde zřejmě samotný systém Android. Google se k chybě zatím nevyjádřil a nelze tak určit, kdy dojde k její nápravě.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

7 komentářů

  1. Zrovna u MMS je to podezřelé. Služba je datově celkem omezená a ve většině případů dochází k dodatečné kompresi obrázku – takže i jeho překódování. U Hangouts nevím, ale většina těchto kecálků obrázky před odesláním ještě překomprimuje… Tudíž by se chyba měla týkat všech obrázků PNG a ne jenom screenshotů.

  2. Nevedel som,ze iphone dokaze robit screenshot.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).