Domů » Bleskovky » Po BMW M4 automobilka představila i verzi „nahoře bez“. Je stále online a nabízí vzduchový límec

Po BMW M4 automobilka představila i verzi „nahoře bez“. Je stále online a nabízí vzduchový límec

Pár dní zpátky BMW unikla podoba nové „M3ky“ a „M4ky“ den před samotnou premiérou. Novinka nejvíce upoutala netradiční přídí, kde najdete velké a netypické ledvinky. Jestli se vám líbí, nebo ne, to už nechám na vás. Pokud je vaše odpověď, že nelíbí, pak asi budete mít problém i s BMW řady 4 Cabrio.

Netypický design? Otázka zvyku a preferencí

Verze Cabrio samozřejmě vychází z řady 4. Na přídi najdete stejné ledvinky jako na BMW M4, které jsou důvodem velkých diskuzí. Maska chladiče sahá až téměř ke spodnímu okraji předního nárazníku a je obklopena jednoznačně tvarovanými povrchy. Stejně jako obrysy světlometů. Za typické můžeme označit i světlomety.

Se 4768 milimetry je o 128 mm delší než jeho předchůdce, zatímco šířka se zvětšila o 27 mm na 1852 mm a rozvor se prodloužil o 41 mm na 2851 mm. S nataženou střechou činí výška vozu 1384 mm.

LED světlomety už v základu, laser za příplatek

Nové BMW řady 4 Cabrio je standardně vybaveno full-LED světlomety. Tato technologie zahrnuje dvě tenké světelné trubice z optických vláken ve tvaru písmene U, které slouží jako denní světla. Směrové ukazatele jsou vyvedeny v podobě tří skleněných lamel na vnějších stranách předních světlometů.

BMW 4 Cabrio

V nabídce jsou také adaptivní LED světlomety s laserovou technologií. Součástí této výbavy je též funkce adaptivního přisvěcování do zatáček s variabilním osvětlením vozovky pro jízdu ve městech a na dálnicích. Laserové světlomety BMW Laserlight zvyšují v rychlostech nad 60 km/h dosvit dálkových světel až na 550 metrů.

Světlomety BMW Laserlight lze snadno identifikovat podle modrých prvků na horním okraji světelných jednotek. Obě varianty LED světlometů jsou k dispozici také v provedení BMW Individual Shadowline s tmavými prvky zdobícími jejich horní hrany.

Třízónová klimatizace i vzduchový límec

Nové BMW řady 4 Cabrio je standardně vybaveno sportovními sedadly. Jejich výrazně tvarované bočnice poskytují řidiči i spolujezdci boční podporu v rychle projížděných zatáčkách. Další standardní výbavou je elektrické nastavení sedadel včetně funkce paměti. A nechybí ani funkce vyhřívání.

BMW 4 Cabrio

Už ve standardní výbavě dostanete třízónovou klimatizaci a nově si můžete objednat i „vzduchový límec“. Pod hlavovou opěrkou vám pak na zátylek bude proudit teplý vzduch. Stejnou funkci má už například Mercedes ve třídě S a právě pro modely „nahoře bez“ tato funkce dostává jiný rozměr.

Samo umí vytvořit uličku pro záchranný sbor

Součástí standardní výbavy je nyní parkovací asistent se senzory vpředu a vzadu, systém varování před čelní srážkou s brzdnou funkcí, varování před nechtěným opuštěním jízdního pruhu včetně návratu do jízdního pruhu (zásahem do řízení) a upozornění na rychlostní limity.

Volitelná výbava Driving Assistant Professional přidává řadu asistenčních systémů, jako je asistent řízení a udržování v pruhu s novou aktivní navigací, která využívá navigační data k detekci všech nezbytných změn jízdního pruhu. K dispozici je rovněž nová automatická funkce pro vytvoření záchranářské uličky Emergency Lane Assistant, která BMW řady 4 Cabrio v dopravních zácpách na dálnici automaticky navede ke správnému kraji daného jízdního pruhu.

Stále online

Standardně dodávaný Live Cockpit Plus tvoří ovládací systém iDrive s 8,8palcovým kontrolním displejem a dotykovým ovladačem. Vestavěná karta SIM s připojením 4G LTE a též standardně dodávaný paket Connected Professional umožňují používat inteligentního osobního asistenta BMW Intelligent Personal Assistant a další digitální služby, včetně služeb BMW TeleServices, inteligentního tísňového volání e-Call, dopravních informací v reálném čase s upozorněním na lokální nebezpečí.

Volitelně dodávaná výbava BMW Live Cockpit Professional je tvořena zvětšenými obrazovkami pro přístrojový panel a kontrolní displej s úhlopříčkami 12,3 a 10,25 palce. Plně digitální přístrojový panel poskytuje dostatek prostoru pro umístění výseku z navigační mapy, zobrazení stavu asistenčních systémů nebo 3D okolí vozu. Potěšit vás může i podpora Apple CarPlay a Android Auto.

Pod kapotou čtyřválec i šestiválec

Kromě řadového šestiválce o výkonu 374 koní je pod kapotou na výběr také ze dvou čtyřválcových zážehových jednotek, které generují výkon 184 a 258 koní. Vznětový čtyřválec s výkonem 190 koní pohání BMW 420d Cabrio. Tato konkrétní pohonná jednotka je stejně jako šestiválec BMW 430d Cabrio vybavena technologií BMW TwinPower Turbo s dvoustupňovým přeplňováním. Všechny motory jsou standardně spojeny s osmistupňovou převodovkou Steptronic.

Patrik Svatoš

Redaktor automobilové sekce, který má rád technologie, auta, fandí Olympique Marseille a nedokáže žít bez kofeinu.

3 komentářů

  1. Takhle zmršit krásný auto……

  2. Tady si těmi ledvinami snaží někdo něco kompenzovat? A ta SPZ je doslova třešničkou na dortu.
    Nebo těm novým BMW prostě jen nerozumím 😆

  3. for update product click here
    [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).