Sledujte nás na YouTube

Platforma Android Wear dostává aktualizaci na Android 5.0.1 Lollipop

Google na svých stránkách pro vývojáře oznámil, že se uživatelé hodinek s platformou Android Wear mohou těšit na příští týden, kdy bude uvolněna nová verze systému postavená na nejnovějším Androidu 5.0.1 Lollipop. Tato změna přinese několik nových změn, přičemž ta největší se týká číselníků. Několik čtenářů nás už ale informovalo, že na hodinky LG G Watch R a Moto 360 již aktualizaci s nejnovější verzí Androidu 5.0.1 obdrželi. Pokud jste na tom stejně, dejte nám vědět do diskuze.

  

Google vydal pro jejich tvorbu nové API s číslovkou 21, nově vytvořené číselníky dostanou svoji sekci v obchodě Play. Číselníky budou umět kromě hodin a data například zobrazovat informace o počasí. Google zároveň doporučuje všem vývojářům, aby své dosavadní číselníky „postavili“ znovu za pomoci nového API, neboť všechny ostatní výtvory přestane na konci ledna příštího roku podporovat.

Kromě číselníků bude možné na platformě Google Wear snadněji sledovat míru zaplnění vnitřní paměti nebo analyzovat vliv aplikací na vybíjení baterie. Také přibyde možnost obnovovat odstraněné notifikační karty nebo regulovat jas za pomocí přednastavených profilů. Položky v menu se budou nově řadit podle aktivity uživatele a zrakově postižení uživatelé dostanou nové funkce pro usnadnění přístupu. Aktualizace Android Wear bude vypouštěna skrze OTA.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *