Velká narozeninová soutěž s LG
Domů » Bleskovky » Pixel 5 na prvních obrázcích a videu. Rozlučte se s radarem

Pixel 5 na prvních obrázcích a videu. Rozlučte se s radarem

Stejně jako každý rok, i na letošek chystá Google nové smartphony, které mají hrdě nést prapor nejnovější verze operačního systému Android. Letošní Pixely nebudou lákat na vlajkový čipset, Google údajně použije levnější Snapdragon 765G, který má dostatečný výkon a jako bonus nabízí integrovaný 5G modem. Jak zřejmě budou letošní Pixely vypadat, ukazují následující neoficiální rendery od Pigtou založené na údajně uniklých CAD schématech menšího Pixelu 5.

pixel 5 1
Zdroj renderů: Pigtou

Pixel 5: sbohem radare

Pokud můžeme zveřejněným obrázkům věřit, čeká nás poměrně konzervativní telefon lákající na symetrický design rámečků okolo displeje. Symetričnost čelní strany má narušit pouze otvor pro selfie kamerku v levém horním rohu, která naznačuje, že se Google po roce rozloučí se SOLI radarem pro detekci bezdotykových gest. Google (stejně jako jiní) nedokázal pro tento způsob ovládání vymyslet smysluplné scénáře, a tak není divu, že tuto technologii odstraní ve prospěch nižší ceny a ušetřeného prostoru na čelní straně.

Zadní stranu Pixelu 5 má okupovat vystouplý čtvercový fotomodul se dvěma nebo třemi čočkami hlavního fotoaparátu. Poměrně překvapující je přítomnost klasické čtečky otisků prstů na zadní straně, byť konkurence už dva roky používá čtečky otisků prstů zabudované přímo do displeje.

Pixel 5 může také lákat na malé rozměry, podle CAD schémat má mít údajně velikost 144,6 × 70,4 × 8 mm, což je na dnešní poměry velmi malé zařízení. Telefon by měl být odhalen někdy v říjnu letošního roku, možná společně s větším Pixelem 5 XL a mnohokrát odloženým Pixelem 4a.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments