Domů » Bleskovky » Pixel 5 dorazí nečekaně brzy. Google oznámil termín odhalení

Pixel 5 dorazí nečekaně brzy. Google oznámil termín odhalení

Google před měsícem představil levný smartphone Pixel 4a a poměrně nečekaně odhalil příchod dalších Pixelů 5 a 4a XL. Podzimní smartphony Google obvykle představuje v měsíci říjnu, letos se však premiéra odehraje o něco dříve, konkrétně 30. září ve 20:00 našeho času.

pixel 2

Akce se odehraje ve formě virtuální tiskové konference, kromě nových Pixelů se očekává představení nového Chromecastu/dongle s Android TV s kódovým označením Sabrina a chytrý reproduktor značky Nest.

pixel 1

Uspíšení letošní premiéry má na svědomí možná i fakt, že chystané podzimní Pixely nepřinesou oproti minulým letům žádné revoluční technologie, dokonce se nebude jednat o vlajkové modely v pravém slova smyslu. Telefony bude pohánět slabší čipset Qualcomm Snapdragon 765G a přijdou o loňský Soli radar. Náplastí by mohla být podpora sítí 5G a nižší cena.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).