Domů » Bleskovky » PhoneDrone: Proměňte svůj smartphone v létajícího drona

PhoneDrone: Proměňte svůj smartphone v létajícího drona

Společnost X Craft vyrábí malé, ale výkonné drony, které je možné ovládat mobilním telefonem. Můžete se tedy nechat „sledovat“ malým letadýlkem, které vás snímá u vašich aktivit, ať je to běhání, jízda na motorce, nebo cokoliv jiného.

 

Firma také představila PhoneDrone, do kterého můžete umístit svůj chytrý telefon, jehož kamera se poté stará o veškeré snímání s pomocí důmyslně řešeného periskopu přímo na podvozku drona. Problémem tohoto řešení je, že musíte mít ještě druhý telefon, přes který budete letoun ovládat. Pokud jste tedy někde s přáteli, problém to nebude, pokud se však chcete sami natočit při individuální aktivitě, bude potřeba mít u sebe dva telefony.

Toto nepříliš praktické řešení však budou moci vývojáři vyřešit, neboť v televizní soutěži Shark Tank, obdobě českého Dne D, dostali od investorů 1,5 milionu dolarů (téměř 37 milionů Kč) za 25% podíl ve společnosti. Původně od investorů žádali pouze půl milionu dolarů (12,3 milionu Kč) za 20% podíl. Tato finanční injekce jim tedy bezesporu pomůže vyřešit zmíněné nedostatky a zdokonalit svůj stroj před tím, než se dostane do rukou koncovým zákazníkům.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments