Domů » Bleskovky » Philips Hue Dimmer 2 zamířil do prodeje. Konečně je kamarád s evropskými vypínači

Philips Hue Dimmer 2 zamířil do prodeje. Konečně je kamarád s evropskými vypínači

Na český trh dorazil nový dimmer (ovladač) pro inteligentní osvětlení Philips Hue. Oproti první generaci Philips ubral tlačítka a vylepšil design, přičemž tato změna potěší zejména evropské uživatele.

Philips Hue Dimmer 2
Philips Hue Dimmer 2

Philips Hue Dimmer Switch V2 má konečně šířku jako klasický vypínač

Philips Hue Dimmer Switch V2 (jak zní celý název novinky) má oproti minulé generaci pouze tři tlačítka; jedno vypínací a pak kolébkové dvojtlačítko pro změnu intenzity jasu. Vypínací tlačítko nově obsahuje hmatové označení, aby jej bylo snadné najít i po tmě. Uživatelé si v aplikaci Philips Hue klasicky budou moci navolit až 4 scény, které se stiskem tlačítek aktivují.

dimmer
Nový vs. starý dimmer. Kromě zaobleného designu ovladače má konečně i větší šířku základny.

Evropské uživatele potěší změna šířky základny, která je nově shodná s tou, jakou mají evropské vypínače. Uživatelé tak nebudou muset pokoutně tisknout na 3D tiskárnách širší držáky. Uchycení ovladače k základně tradičně zajišťují magnety, napájení obstarává klasická knoflíková baterie typu CR2450.

Philips Hue Dimmer Switch V2 se již prodává na českém trhu, cena se pohybuje lehce nad hranicí 500 Kč. Philips před třemi týdny představil i další užitečné příslušenství v podobě modulu Hue Wall Switch. Ten dokáže každý obyčejný vypínač proměnit v chytrý. Nevýhodou ale je napájení na baterii.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.