Domů » Bleskovky » Používáte Philips Hue? Tohle nové příslušenství vám udělá radost

Používáte Philips Hue? Tohle nové příslušenství vám udělá radost

Pokud ve své chytré domácnosti používáte světla Philips Hue, pravděpodobně bojujete s jednou nepříjemnou vlastností (tedy za předpokladu, že jste to už nevyřešili příslušenstvím od jiného dodavatele, jako například Shelly, Fibaro…). Většina uživatelů totiž světla Philips Hue dokupuje až ve chvíli, kdy má doma klasickou elektroinstalaci a běžné vypínače dávno vyřešené, což v praxi znamená, že osvětlení ovládáte přes dodávaný dálkový ovladač.

Nový modul Philips Hue Wall Switch
Nový modul Philips Hue Wall Switch

Aby tato kombinace fungovala, je nutné mít světla neustále pod napětím (ve standby režimu) – klasický vypínač na zdi je potřeba mít v zapnuté poloze. Zvyknout se na to dá, ale i tak se mi čas od času stane, že reflexivně při odchodu z místnosti sáhnu po klasickém vypínači, čímž žárovku Philips Hue kompletně „odstřelím“ od napájení. A ještě vtipnější situace nastanou, když k nám domů přijde návštěva, která automaticky sahá po klasických vypínačích.

Tomu by ale už v březnu mohl být konec. Philips totiž představil nový modul do krabičky pod vypínač (Hue Wall Switch), který tento problém vyřeší. Prakticky tak nebude nutné mít na zdi dva ovladače – jeden klasický a druhý Philips Hue (dimmer). Přes standardní vypínač ale samozřejmě nebude fungovat funkce pro stmívání.

Philips Hue wall switch module
Stávající vodiče odpojíte z vypínače (zakončíte je svorkou). Žárovka díky tomu bude neustále pod proudem a vy ji budete schopni ovládat přímo přes vypínač.

Kompaktní rozměry a napájení z baterie

Rozměry modulu jsou velice kompaktní – 43,3 x 38 x 10,2 mm. Pro srovnání, Shelly 1 má 41 x 36 x 17 mm. Napájení modulu zajišťuje klasická knoflíková baterie (pravděpodobně CR2032), se kterou Philips slibuje výdrž okolo 5 let. Napájení přímo z rozvodů v krabičce by bylo příjemnější, nicméně to by se údajně negativně projevilo na celkové velikosti modulu. V praxi tedy bude nutné po několika letech obměnit baterie ve všech takto instalovaných modulech pod vypínači.

Na evropském trhu by se Hue Wall Switch měl začít prodávat v průběhu března. Českou cenu zatím neznáme, ta evropská byla stanovena na 39,99 eur (1 050 Kč), případně 69,99 eur (1 830 Kč) za balení se dvěma moduly.

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.

13 komentářů

 1. tohle nemohli predstavit o par mesicu driv? v listopadu jsem to resil pres zigbee switch pod vypinac. ach jo :( vedet to, klidne do jara pockam.

 2. Bomba, dík za zpárvu. Na tohle čekám roky.

 3. Tohle ale není žádná novinka (možná pro HUE ekosystem a jím polapené uživatele). Smartlife (tuya) wall switche (pod vypínače a napájené přímo ze sítě) jsou naprosto běžné s wifi, zigbee i 433 RT. Cena 10USD.

  • Přesně 😂 Tech výrobců je X milion

  • Roman Hálek

   Samozřejmě že existuje spousta dalších řešení od jiných výrobců, nicméně to nic nemění na tom, že se na tenhle modul pro řadu Hue roky čekalo :-)

  • Pozor. Tentokrát modul neudělá z hloupého světla chytré. Vždycky musíte mít žárovku Philips hue. Akorát můžete používat old school vypínač

  • Jarda: samozřejmě, to je snad z článku patrné, že se to týká pouze žárovek Philips Hue ;)

 4. Co je toto za novinku? Takychto rieseni existuje kopec.
  Pouzivam Hue na svietenie a to mam napojene na Homey. Po klasicky vypinac existuje niekolko desiatok rieseni (Fibaro, Shelly, Qubino, atd atd).
  Ale je to hlupost lebo neviete dimovat. Takze bud klasicke vypinace odmontujte a nechajte si len tie od Hue alebo pouzite akekolvek ine smart vypinace.

  Ja sa chystam ist teraz do Brilliant Smart Home Switch.

  • Mozna pro vas mene bistre na Slovensku – jasne, nefunguje dimer, ale nemusis k tomu mit zadny dalsi Shelly, Fibaro atd, proste to mas vse jen od Hue, jestli si to jeste nepochopil :-)

  • Tak ty máš co psát o bYstrosti…

  • To ze si primitiv a urazas uz vieme.

   Ale zjavne si tomu vobec nrpochopil :)

   Nie. Naozaj ti tato krabicka okrem znacky neda ziaden benefit navyse, co by si dnes uz nevedel i tak vyriesit ;) inou znackou.

 5. Ten modul nic pod proudem nedrží. Z obrázku je jasné patrné, že odpojíte stávající vodiče, které propojíte svorkou, takže v tu chvíli je žárovka pod proudem neustále.
  Ten nový modul pak ovládáte svým vypínačem na zdi.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).