Domů » Bleskovky » Periskopové objektivy se stávají trendem. Počítá s ním i Xiaomi

Periskopové objektivy se stávají trendem. Počítá s ním i Xiaomi

Na poli mobilního fotografování jsme se letos dočkali jedné malé revoluce – periskopových objektivů. Cílem tohoto typu objektivu je přinést bezztrátový zoom a optickou stabilizaci obrazu, což je v komorních podmínkách dnešních telefonů poměrně oříšek. Právě periskopické objektivy umožní při zachování současných rozměrů přinést jak stabilizaci, tak i zoom.

Periskopové objektivy se stávají trendem. Počítá s ním i Xiaomi
Periskopové objektivy se stávají trendem. Počítá s ním i Xiaomi

Nyní se podle patentové přihlášky zdá, že Xiaomi naskočí na tento trend. Zatímco konkurence v podobě Huawei P30 Pro a Oppo Reno 10x zoom se může považovat za první vlaštovky nových fotoaparátů, čínské Xiaomi je prozatím pouze u patentu.

Spekulace tvrdí, že prvním smartphonem s takto řešeným teleobjektivem bude Mi Mix 4, přičemž ohnisková vzdálenost by se neměla příliš lišit od P30 Pro (125 mm) a Reno 10x zoom (135 mm).

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Diskuze k článku

  1. Na poli mobilních telefonů jsme se za poslední léta setkali s takovými nesmysly, že to lidstvo za tak krátkou dobu nezvládlo „vymyslet“ snad v žádném jiném odvětví ??

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).