Domů » Bleskovky » Periskopové objektivy se stávají trendem. Počítá s ním i Xiaomi

Periskopové objektivy se stávají trendem. Počítá s ním i Xiaomi

Na poli mobilního fotografování jsme se letos dočkali jedné malé revoluce – periskopových objektivů. Cílem tohoto typu objektivu je přinést bezztrátový zoom a optickou stabilizaci obrazu, což je v komorních podmínkách dnešních telefonů poměrně oříšek. Právě periskopické objektivy umožní při zachování současných rozměrů přinést jak stabilizaci, tak i zoom.

Periskopové objektivy se stávají trendem. Počítá s ním i Xiaomi
Periskopové objektivy se stávají trendem. Počítá s ním i Xiaomi

Nyní se podle patentové přihlášky zdá, že Xiaomi naskočí na tento trend. Zatímco konkurence v podobě Huawei P30 Pro a Oppo Reno 10x zoom se může považovat za první vlaštovky nových fotoaparátů, čínské Xiaomi je prozatím pouze u patentu.

Spekulace tvrdí, že prvním smartphonem s takto řešeným teleobjektivem bude Mi Mix 4, přičemž ohnisková vzdálenost by se neměla příliš lišit od P30 Pro (125 mm) a Reno 10x zoom (135 mm).Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
bkf1
Uživatel
bkf1

Na poli mobilních telefonů jsme se za poslední léta setkali s takovými nesmysly, že to lidstvo za tak krátkou dobu nezvládlo „vymyslet“ snad v žádném jiném odvětví ??