Domů » Bleskovky » Perfektní barvy a plynulý zážitek. Samsung zahájil výrobu 90Hz OLED obrazovek pro notebooky

Perfektní barvy a plynulý zážitek. Samsung zahájil výrobu 90Hz OLED obrazovek pro notebooky

Samsung se řadí mezi výrobce nejlepších displejů, na které můžete ve světě smartphonů narazit. AMOLED zobrazovače tohoto korejského výrobce nabízejí barevnou věrnost, vysokou svítivost, vysoký kontrast a spoustu dalších nej, která bude chtít Samsung nabídnout i ve světě počítačů.

Je libo notebook se 14“ OLED displejem s 90 Hz?

Výkonný ředitel divize Samsung Display Joo Sun Choi uvedl, že Samsung začne od března letošního roku vyrábět velké množství 14“ OLED panelů s obnovovací frekvencí 90 Hz. Odbyt najdou především v noteboocích, přičemž Samsung slibuje velmi plynulý zážitek, které by měl být na stejné úrovni jako u 120Hz LCD obrazovek.

OLED 2

Samsung zatím nezveřejnil další parametry těchto displejů, neznáme rozlišení nebo poměr stran, stejně tak nevíme, jací výrobci tyto panely použijí jako první. Předpokládáme však, že se s těmito zobrazovači budeme potkávat zejména v ultraboocích; herní notebooky představené na nedávném virtuálním veletrhu CES již dokázaly nabídnout obnovovací frekvenci až 360 Hz.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

14 komentářů

 1. No používať OLED u notebookov neviem či je dobrý nápad…Windows ma dosť statických prvkov ako napr. stavová lišta. Taktiež aplikácie ako Chrome, Office…

  • Snížíš jas a neřešíš. Taky používám OLED TV jako monitor k PC/konzoli.

  • Ano, snižovat v přesvětlené kanceláři jas je opravdu skvělé doporučení. Už teď jedu na 500 nitovém MBP na přibližně 90% jasu.
   Není lepší tuto kri.pl technologii vůbec nepoužívat? Raději si počkám na Applí Mini LED, vyřeší černou a nebude trpět na vypalování.
   Tohle je od Samsungu velký přestřel…

  • _qam_: Tak ti nějak nevím, jestli je správné označovat nejvyspělejší technologii displejů, kdy displeje touto technologií vyrobené pravidelně vyhrávají žebříčky nejlepších displejů, za „kri.pl technologii“…

  • Ono je to tak. Momentálně je nejlepší technologie displejů pro zobrazování obsahu OLED. Určitě fandím novým technologiím, jako microled, ale momentálně tady jaksi nejsou. Nejlepší displej oro mobilní telefony je OLED. Nejlepší displej pro TV je? OLED.

  • A bude mi výrobce každý 2 měsíce měnit vypálený displej nebo si zase dají malinkýma písmenkama do obchodních podmínek, že se ten displej vlastně nemá vůbec používat, tak jako to tam má Samsung už několik let?
   Kdyby ta technologie byla tak vyspělá, jak tvrdíte, tak neomezuje uživatele v tom, jaký si má nastavovat jas a jak dlouho si může něco zobrazovat. Pro notebooky naprosto nevhodné. Chápu, jestli to bude v nějakých multimediálních laptoptech, že si to někdo koupí na filmy, ale na cokoliv jiného je to odpad a bohužel se každým dnem čím dál více ukazuje, že vyladit nepůjde a jedná se o slepou větev ve vývoji displejů.

  • Káždý dva měsíce? Ale no tak….

  • Ano, laptop není mobil, který se vypíná a používá přerušovaně. Mě laptop svítí minimálně 12 hodin denně v kuse, jak dlouho vydrží OLED, než vypálí windowsáckou lištu? Dávám tomu 2 měsíce.

  • Ty tomu můžeš dávat co chceš :-D. Důležitá bude realita.

 2. OLED není plynulej ani náhodou, a ty přepálený, nereálný barvy mají od perfektnosti taky daleko

 3. Napsal to i ViewSonic, že OLED se pro statická Windows nehodí. Mohu potvrdit, že na mém Note 8 je tak seredne vypáleny displej, že bych do OLED notebooku opravdu nešel. OLED je uzasny a považuji ho za naprostou špičku, ale zde se opravdu nehodí a majitelé to brzy poznají sami. Není to závada, i když to tak vypadá, ale to k OLED prostě patří. TV je úplně jiná kapitola, tam mi to nevadí, ale statická Windows… Ani nahodou.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).