Domů » Bleskovky » Pebble je mrtev: nové hodinky už nikdo nedostane, stávající modely přicházejí o záruku

Pebble je mrtev: nové hodinky už nikdo nedostane, stávající modely přicházejí o záruku

Spekulovaná akvizice společnosti Pebble konkurenčním Fitbitem je oficiálně potvrzená. Bohužel pro první jmenovanou firmu a majitele jejích produktů se nejedná o pozitivní zprávy – Pebble použije získané peníze (spekuluje se o 40 milionech dolarů) na splacení dluhů a jako samostatná firma skončí. Fitbit bohužel nemá v plánu v odkazu Pebble pokračovat, z firmy si pouze „vyzobe“ duševní vlastnictví, několik zaměstnanců a části operačního systému.

pebble

S oznámením akvizice zanikají květnové produkty Pebble Time 2 a Pebble Core (více informací), které se na trh vůbec nedostanou. Přispěvatelé ze serveru KickStarter čekající na nové hodinky dostanou v horizontu 4 – 8 týdnů nazpět své peníze, žádné další produkty Pebble objednat nepůjde. Končí také distribuce skrze web pebble.com a oficiální podpora pro stávající modely; pro ně dnešním dnem zcela končí záruka.

team-pebble

Současné produkty Pebble budou fungovat i nadále, avšak v budoucnu pro ně může být omezena funkčnost, zejména u online funkcí. Pebble se údajně bude snažit omezit závislost hodinek na cloudu a vložit důležité funkce do rukou komunity, avšak je otázkou, jak dlouho se podaří držet je při životě. Jsme zvědaví, zda se duch Pebble alespoň částečně projeví v budoucích produktech Fitbitu, nebo tento kickstarterový fenomén zahyne zcela.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentáře

  1. Hehe, když „už“ konečně existuje CZ distribuce, dobře to dělali kuci, dobře…. No škoda to ale je. RIP

  2. Konečne som našiel hodiny ktoré mi maximálne vyhovovali a takto to dopadne snáď tu podporu preberie komunita inak by to bola veľká škoda

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *