Domů » Články » Nálož novinek od Pebble: Dvoje hodinky a programovatelný přívěšek na běhání

Nálož novinek od Pebble: Dvoje hodinky a programovatelný přívěšek na běhání

Společnost Pebble je rekordmanem serveru pro kolektivní financování KickStarter, v žebříčku tří nejpodporovanějších produktů jí patří první místo za hodinky Pebble Time (přes 20 milionů dolarů) a třetí místo za hodinky Pebble (přes 10 milionů dolarů). Dnes Pebble přichází s jejich druhými generacemi a přihazuje navíc klíčenku vhodnou pro sportovní aktivity.

Pebble Core, Pebble 2, + Pebble Time 2 on Kickstarter

Pebble 2

Druhá generace hodinek Pebble přichází v prakticky stejném designu jako její předchůdce, byť díky redukci rámečků kolem displeje došlo k celkovému zeštíhlení hodinek – fyzické rozměry jsou nyní 39,5 × 30,2 × 9,8 mm, a to i přesto, že displej zůstal stejný. Je vyroben technologií e-ink a má úhlopříčku 1,26″.

pebble

Letošní generace produktů Pebble se chce maximálně zaměřit na zdraví a fitness, proto největší novinku nalezneme na spodní straně (tzv. dýnku), zabydlel se zde senzor pro měření tepu. Ten měří kontinuálně při sportovní aktivitě, při odpočinku snímá tep každých deset minut.

Hodinky Pebble mají stupeň voděodolnosti 30m, což znamená základní odolnost vůči stříkající vodě. Užívat si můžete funkce spojené s vašim smartphonem – hlasově odpovídat na SMS, přepínat skladby v hudebním přehrávači nebo přijímat notifikace z vybraných aplikací. Podle výrobce dospělý člověk zkontroluje svůj smartphone až 150× denně, hodinky mají tento počet zmírnit; veškerou aktivitu (minulou i budoucí) je možné zkontrolovat v přehledném chronologicky seřazeném seznamu.

https://ksr-ugc.imgix.net/assets/012/496/912/e217baf9be8c7ab852456fb222db7316_original.gif?w=680&fit=max&v=1464088249&q=92&s=2f010fe61747f10c22da851cb1469c52

Ke spárování lze využít smartphony s operačním systémem Android či iOS, na jedno nabití mají Pebble 2 vydržet až 7 dní. Hodinky přijdou na trh v pěti barevných variacích – černé, bílé, aqua, flame a lime; stejnou barvu má i silikonový pásek, který má být pružnější než u předchozí generace. Díky standardnímu mechanismu připojení jej bude možné vyměnit za jakýkoliv jiný 22mm řemínek. Pebble 2 budou dostupné v září letošního roku, jejich cena je stanovena na 99 USD (asi 2 400 korun bez DPH).

Pebble Time 2

Druhá generace Pebble Time vychází z modelu Pebble Steel, neboť výrobce dal sbohem plastovému tělu a postavil rámeček Time 2 z nerezové oceli. Pásek však stále zůstává plastový, byť je možné za příplatek 30 nebo 50 dolarů zakoupit kožený či kovový. Pebble Time 2 mají rozměry 40,5 × 37,5 × 10,8 mm, což má na svědomí především 1,5″ displej, který oproti předchozímu modelu narostl o 53 procent. Zvětšilo se i jeho rozlišení na 200 × 228 pixelů, technologicky se jedná o barevný e-ink zobrazovač.

pebble time

I Pebble Time mají voděodolnost 30m, baterie vydrží až 10 dní na jedno nabití. Hodinky jsou rovněž bohatší o snímač tepu, který funguje stejně jako u Pebble 2. Pro jeho využití je v systému hodinek zakořeněna funkce sledování aktivity, která uživateli adaptivně upravuje denní cíle podle jeho každodenního rozvrhu. Novinkou v systému jsou i akce na jeden klik, což jsou zástupci oblíbených přednastavených činností – takto lze například rychle objednat Uber, poslat SMS vybranému kontaktu či zjistit, jaké je počasí v dané lokalitě.

https://ksr-ugc.imgix.net/assets/012/496/918/6082a044504bce7c9287de0b5792b532_original.gif?w=680&fit=max&v=1464088293&q=92&s=4afaad33bff36bd816b2e98354af29aa

Pebble Time 2 půjdou do prodeje v říjnu v černé, zlaté a stříbrné barvě, jejich prodejní cena bude 169 dolarů (asi 4 100 korun bez DPH).

Pebble Core

Překvapením od Pebble je jednoduše vypadající klíčenka s názvem Pebble Core, která může svým vzhledem připomínat například iPod Shuffle. Aby také ne, jedná se o maličký kvádřík bez displeje s klipem a 3,5mm konektorem na sluchátka. Poslech hudby je možný buď z vestavěné 4GB paměti, případně lze využít přímé streamování ze Spotify (pouze Premium) – klíčenka je totiž vybavena slotem na SIM kartu s podporou sítí 3G. To však není jediná možnost konektivity, nechybí ani Bluetooth (pro připojení bezdrátových sluchátek) a Wi-Fi (pro synchronizaci dat).

pebble hackers

Pebble Core není pouze mp3 přehrávač, ale zejména fitness zařízení vybavené krokoměrem a GPS. To ocení zejména běžci, kteří se s tímto malým příslušenstvím obejdou zcela bez smartphonu. Po sportovním výkonu navíc mohou z Pebble Core odeslat naměřená data z běhu do oblíbených aplikací jako Runkeeper, Strava, MapMyRun, Google Fit či Under Armour. Pokud navíc dojde ke spárování s hodinkami Pebble, je možné sledovat průběžné výsledky sportovní aktivity přímo na displeji hodinek.

Pebble Core má vydržet na jedno nabití 10 hodin, případně 5,5 hodiny při kontinuálním poslechu hudby a sledování polohy přes GPS. To nejlepší jsme si ale nechali nakonec – Pebble Core pohání systém Android 5.0, a tak je možné tuto klíčenku vhodnou pro běhání přetvořit na zcela jiné zařízení, například na hlídače vašeho domácího mazlíčka, dálkový vypínač světel, otvírač garážových vrat apod. Dvě tlačítka na těle zařízení lze naprogramovat k jakémukoliv účelu. Klíčenka Pebble Core má přijít do obchodů příští rok v lednu za cenu 99 dolarů (2 400 korun bez DPH), na KickStarteru ji lze předobjednat za 69 dolarů (asi 1 700 korun bez DPH).

Nový rekord?

Novinky od Pebble jsou vystaveny na KickStarteru (v době vydání článku) teprve pár hodin, již nyní svému výrobci vydělaly 2 miliony dolarů. Zdá se, že výrobce opět uhodil hřebíček na hlavičku a vůbec bychom se nedivili, kdyby se měnilo pořadí nejpodarovanějších produktů na KickStarteru.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments