Domů » Bleskovky » Patent Microsoftu odhaluje magnetický zámek, který by mohl dostat „Surface Phone“

Patent Microsoftu odhaluje magnetický zámek, který by mohl dostat „Surface Phone“

Microsoft by měl v letošním roce odhalit zbrusu novou kategorii zařízení – skládací minipočítač, který je možné používat i jako telefon, byť to nemá být jeho primární funkce. Na zařízení, které je interně nazýváno Andromeda, má běžet systém Windows 10 pro čipsety ARM. Podobu Andromedy v minulosti naznačil sám Microsoft v patentových přihláškách, přičemž se věnoval i takovým detailům, jako konstrukce kloubu. Nejnovější patent zobrazuje, jak by mohl fungovat zámek zabraňující náhodnému otevření.

U obou displejů v nejvzdálenějších částech od kloubu se má nacházet silný magnet na otočném čepu s pružinou. Tato konstrukce by měla zajistit, aby se magnety mohly otočit o 180° a to ze dvou důvodů – aby se spojily při přiblížení obou displejů při obou způsobech uzavření zařízení (displeji dovnitř / displeji ven), a zároveň aby nevytvářely nepříznivé magnetické pole směrem „do zařízení“.

Jako u každé patentové přihlášky platí, že není jisté, že dojde k jejímu naplnění. Přeci jen s tímto řešením by se v zařízení rozšířil počet mechanických součástí, které nemusí vždy zajišťovat absolutní spolehlivost.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
28 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments