Domů » Bleskovky » Panasonic ukázal vlajkovou OLED televizi, do prodeje se jen tak nedostane

Panasonic ukázal vlajkovou OLED televizi, do prodeje se jen tak nedostane

Po společnosti Sony představil svou vlajkovou televizi také Panasonic. Model s označením JZ2000 se pyšní nejen dvěma dostupnými úhlopříčkami 55″ a 65″ palců, ale především sází na OLED technologii zobrazovače, procesor AI HCX Pro, herní režim Game Mode Extreme, Adaptive HDR10+ či Dolby Atmos.

Panasonic JZ2000 Focusing on gaming
Panasonic JZ2000

„Televizor JZ2000 je symbolem toho, čeho chceme ve společnosti Panasonic dosáhnout. Nasazením umělé inteligence se snažíme docílit toho, aby si naši diváci mohli vychutnat ten nejlepší obraz a zvuk, bez nutnosti dalšího nastavování,“ říká Yasushi Murayama, výkonný ředitel produktové strategie pro vizuální a zvukovou obchodní jednotku společnosti Panasonic.

Panasonic JZ2000 Focusing on sound
Panasonic JZ2000

Hlavní předností je panel Master HDR OLED Professional Edition, který má velmi nízkou latenci a podporuje variabilní obnovovací frekvence (VRR) a vysoké obnovovací frekvence (HFR) HDMI 2.1. Na vyladění televizoru se Panasonic podílel společně s hollywoodským koloristou Stefanem Sonnenfeldem.

Televizor Panasonic JZ2000 bude v obou velikostech (55″ a 65″) dostupný začátkem června 2021. Cenu bohužel výrobce neoznámil.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

2 komentářů

  1. Je to vrchol skvělého obrazu, zvuk bych ale řešil vždy nějakou vícekanálovou reprosoustavou.

  2. Dá se přepokládat cena kolem 100.000Kč za 65″ model, stejně jako u řady GZ2000 a HZ2000.
    Jsem zvědavý, jestli odladili HDMI 2.1, které má zatím u různých výrobcců dost porodních bolestí, jestli se podařilo rozšířit nabídku aplikací VOD služeb a přidali implementaci chromecastu a Apple TV.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).