Domů » Bleskovky » Panasonic Toughpad FZ-M1: Odolný sedmipalcový tablet s pasivně chlazeným procesorem Core i5

Panasonic Toughpad FZ-M1: Odolný sedmipalcový tablet s pasivně chlazeným procesorem Core i5

Potřebujete odolný a přitom výkonný tablet s Windows? Panasonic oznámil na CES přírůstek do rodiny Toughpad. Přestože má téměř dvojnásobnou tloušťku, než mají běžné sedmipalcové tablety, prezident společnosti Panasonic Systems Communication Company Rance Poehler uvádí, že FZ-M1 je nejtenčí odolný tablet svého druhu.

  

Rozhodně se tedy nejedná o žádného drobečka. I když má tablet úhlopříčku pouze 7 palců, váží 540 gramů a jeho tloušťka je 18 mm. Tyto parametry jsou do jisté míry omluvitelné tím, že tablet splňuje certifikaci IP65 a ochranu proti nárazům díky pogumovanému okraji a zesílenému sklu, které kryje displej. Neméně zajímavá je i hardwarová výbava v jeho útrobách.

   

Panasonicu se podařil husarský kousek, vměstnal do těla tabletu dvoujádrový procesor Intel Core i5-4302Y (Haswell), taktovaný na 1,6 GHz (při zátěži až 2,3 GHz) a přitom tablet není osazen žádným aktivním ventilátorem. Procesor je úsporný, jeho příkon se pohybuje od 4,5 W ve standardní zátěži, do 11,5 W při náročných výpočeních procesech. Procesoru sekunduje 4 GB operační paměti (volitelně 8GB) a kapacita datového úložiště činí 128 GB (voliteně dvojnásobek). Sedmipalcový dispej má rozlišení 1280 × 800 a je chráněn antireflexní vrstvou proti nežádoucím odrazům světla a citlivou vrstvou, umožňující displej ovládat stylusem nebo například v rukavicích.

    

Tablet také nabízí nadstandardní počet konektorů, které jsou chráněny krytkami v pogumovaném okraji tabletu – LAN, USB 3.0, čtečka microSD karet a volitelně sériový port, čtečka čárových kódů, UHF RFID nebo čtečka čipových karet. Pro bezdrátovou komunikaci je zde Wi-Fi, Bluetooth ve verzi 4.0, NFC a volitelně i LTE modem. Na těle najdeme rovněž dvojici fotoaparátů. Baterie udrží tento tablet při práci v operačním systému, kterým je Windows 8 Pro, 8 hodin v kuse.

   

Panasonic nabídne k tomuto tabletu spoustu příslušenství, zejména do terénu – nabíječku do auta, stylus, popruh na rameno a další. Jak je z výše uvedených specifikací patrné, nejedná se o tablet pro každého. Uplatnění najde zejména ve stavebnictví a dalších odvětvích, ve kterých je zapotřebí zařízení se zvýšenou odolností. Panasonic si za vysoký, pasivně chlazený výkon v robustním těle nechá pořádně zaplatit, cena bude začínat na 2 099 USD (42 300Kč). Dostupnost je stanovená na jaro letošního roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments