Padfone se ještě ani neprodává a ASUS už pracuje na jeho nástupci

ASUS letos rozhodně nešetřil inovativními a originálními produkty, například tablet s odnímatelnou klávesnicí Transformer Prime se těší velké obliby mezi uživateli; o pořádný rozruch se postaral i chystaný model s názvem Padfone. Ten má představovat koncept chytrého telefonu, ze kterého se po zasunutí do speciální přihrádky náhle stane tablet, ten se pak dá ještě připojit pomocí magnetického kloubu ke klávesnici, aby utvořil téměř dokonalou náhradu notebooku. A pokud stále nemáte multifunkčních kombinací dost, pak se můžete těšit i na stylus, jenž slouží zároveň jako mikrofon.


ASUS Padfone (1) 

Zatímco spousta uživatelů čeká na Padfone jako na svůj vysněný gadget, málo koho by napadlo, že ASUS již pracuje na jeho nástupci. Na internet unikly snímky z interní prezentace, která nasvědčuje tomu, že Padfone 2 bude podporovat 4G sítě. Dle dřívějších zvyků společnosti lze také usoudit, že vzhled zařízení se příliš nezmění, inovace budou probíhat spíše „pod kapotou“; Padfone 2 by tak měl nabídnout ještě větší výkon, než jeho dosud nezveřejněný předchůdce. Z prezentace dále unikly informace o chystané reklamní kampani s názvem Happiness 2.0, jejíž hlavní body by měly být: integrace cloudových slušeb, nová zvuková technologie, větší mobilita a vylepšený design.

O termínu vydání druhé řady Padfonu se dá zatím jen spekulovat, společnost s jeho prezentací nebude zřejmě nijak pospíchat, aby nesnížila prodeje první verze, která se má na trhu dle našich informací objevit již ve třetím čtvrtletí tohoto roku. O úspěchu tohoto zajímavého zařízení budou nejlépe svědčit tržní výsledky, ASUS však již teď dokázal, že výsledkem kombinace tří různých funkčních kategorií (telefon, tablet a notebook) nemusí být nutně kompromis.

Zdroj: Phandroid

Autor článku
Ruslan Botsyurko
Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku