Domů » Bleskovky » Padfone se ještě ani neprodává a ASUS už pracuje na jeho nástupci

Padfone se ještě ani neprodává a ASUS už pracuje na jeho nástupci

ASUS letos rozhodně nešetřil inovativními a originálními produkty, například tablet s odnímatelnou klávesnicí Transformer Prime se těší velké obliby mezi uživateli; o pořádný rozruch se postaral i chystaný model s názvem Padfone. Ten má představovat koncept chytrého telefonu, ze kterého se po zasunutí do speciální přihrádky náhle stane tablet, ten se pak dá ještě připojit pomocí magnetického kloubu ke klávesnici, aby utvořil téměř dokonalou náhradu notebooku. A pokud stále nemáte multifunkčních kombinací dost, pak se můžete těšit i na stylus, jenž slouží zároveň jako mikrofon.


ASUS Padfone (1) 

Zatímco spousta uživatelů čeká na Padfone jako na svůj vysněný gadget, málo koho by napadlo, že ASUS již pracuje na jeho nástupci. Na internet unikly snímky z interní prezentace, která nasvědčuje tomu, že Padfone 2 bude podporovat 4G sítě. Dle dřívějších zvyků společnosti lze také usoudit, že vzhled zařízení se příliš nezmění, inovace budou probíhat spíše „pod kapotou“; Padfone 2 by tak měl nabídnout ještě větší výkon, než jeho dosud nezveřejněný předchůdce. Z prezentace dále unikly informace o chystané reklamní kampani s názvem Happiness 2.0, jejíž hlavní body by měly být: integrace cloudových slušeb, nová zvuková technologie, větší mobilita a vylepšený design.

O termínu vydání druhé řady Padfonu se dá zatím jen spekulovat, společnost s jeho prezentací nebude zřejmě nijak pospíchat, aby nesnížila prodeje první verze, která se má na trhu dle našich informací objevit již ve třetím čtvrtletí tohoto roku. O úspěchu tohoto zajímavého zařízení budou nejlépe svědčit tržní výsledky, ASUS však již teď dokázal, že výsledkem kombinace tří různých funkčních kategorií (telefon, tablet a notebook) nemusí být nutně kompromis.

Zdroj: Phandroid

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

4 komentářů

 1. Nemate tam chybu? Prvni verze se ma objevit jiz ve tretim ctvrtleti?? Podle toho co ctu ruzne na webech se ma jednicka zacit prodavat na prelomu kvetna a cervna v evrope…

  • No jedničku…ta byla představena již vloni na MWC, tohle ne druhá verze jedničky:-) A už hrnou další verzi, asi vědí, kde mají hodně co špatně v tom konceptu, že odložili o rok a ještě rychle představují novou verzi….

  • boze netrep kraviny zas…koncept na obrazkochbol predstaveny minuly rok v juni, takze tazko MWC a realny produkt az na tohtorocnom MWC…A nic sa neodlozilo,len sa caka kedy Qualcomm doda konecne S4 procesory, lebo nestiha

  • trápne pred rokom predstavené a nič

   možno ani teraz nič

   a zas mačko psa kupovať,nemam mobil nemam tablet

   možno by procáky boli ale trebalo asi viac zaplatiť ,tak nič

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).