Domů » Bleskovky » Padesátka Lumií 1020 připevněných na oblouk vytvořila z fotografií zajímavé video

Padesátka Lumií 1020 připevněných na oblouk vytvořila z fotografií zajímavé video

Na blogu Nokia Conversations se objevil další zajímavý počin od dvojlístku Nokia a Microsoft. Po interaktivních šatech, tvořených Lumií 1520 nebo videu à la The Incredible Machine přichází další video, tentokráte pořízené padesáti telefony Nokia Lumia 1020, připevněných a propojených na asi metr a půl vysokém oblouku.

Režie se ujal filmař Paul Trillo, který při natáčení používal tablet Microsoft Surface se speciální aplikací pro Windows 8. Celkem bylo v New Yorské čtvrti Manhattan zachyceno 30 000 snímků, které pak byly následně poskládány do jednoho krátkého videa. Co se dělo na pozadí fotografování, se můžete podívat na videu níže.

Zveřejněné video připomíná demonstraci loňské vlajkové lodi HTC One (M7), při niž tchajwanský výrobce použil 130 těchto telefonů umístěných do spirály.

The Ultimate Smartphone Photobooth

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

14 komentářů

 1. První video, které bez Kinedrylu fakt nedám :-D

 2. Občas, když se člověk vrací z hospody, tak to vypadá stejně :D

 3. Asi to bude znít nevděčně, ale hlavně, že se zabývají nesmysly, kdyby ladili appky pro Widle, tak bych byl radši.

  • +1. Nezní to nevděčně.

  • Souhlasím

  • Tak já bych řekl, že je tam několik různých týmů. Tým, který ladí appky, nedělá tyto videa.

  • To máš to samé, jako že se iPhonem natáčí reklama na Bentley – je to prostě jen o tom, že se o takovejch blbostech všude píše, všichni to řeší, všichni komentují a Lumie 1020 je tak v popředí zájmů.

   Ale pokud jsem dobře pochopil, tohle je projekt nějakýho fotografa. MS k tomu dodal jen hardware.

 4. Súhlasím, že marketing zameraný na fotoaparát je už dosť prepálený. Stačí pozrieť na Twitter, nič iné len foťák. Čo takto marketovať rýchlosť, jednotnosť UI, Office, Exchange…??

 5. Je to usmevny. Nekdo udela reklamu na iPhonech a iPadu na Bentley.(nedavno tu byla) a nekdo jiny zade kratke video z NX na 1020 a Surface:-) Kdyby se tak radsi uz dala koupit 930 a iP6 ;-)

  • Souhlas, 930 je casovy pruser, takhle dlouho vydavat telefon.Absolutne nezvladnuto, ostatne jako pokazde.

 6. kidal5 (neregistrovaný)

  Jak měli řešenou spoušť? Byla mačkána „softwarově“ nebo nějaká páčka mačkala fyzickou spoušť?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).