Domů » Bleskovky » Oživte své fotografie pomocí triku v Nokia Camera Beta

Oživte své fotografie pomocí triku v Nokia Camera Beta

Oživlé fotografie Nokia představila již letos v dubnu, prozatím však nebylo možné tuto novinku vyzkoušet. Připomeňme si, že se jedná o funkci fotoaparátu, který kromě statické fotografie zaznamenává i krátký pohyb před výsledným snímkem, výsledek si následně lze prohlédnout v aplikaci Nokia Storyteller.

Podmínkou pro pořizování a prohlížení oživlých fotografií má být Pureview fotoaparát, poslední verze systému Windows Phone 8.1 s firmwarem Cyan a nová verze aplikace Nokia Storyteller. Tyto podmínky v současné době nesplňuje žádný z dostupných modelů, nicméně existuje trik, který dokáže rozpohybovat obrázky i na starších modelech bez nutnosti firmwaru Cyan. Vlastně nepotřebujete ani Windows Phone 8.1, jedinou podmínkou je Pureview fotoaparát.

How to enable 'Living Images' on your Nokia Lumia with Windows Phone 8.1

Základem je nainstalovaná aplikace Nokia Camera Beta (odkaz ke stažení níže). Po jejím spuštění postačí otevřít nastavení ukryté pod třemi tečkami a zvolení položky „použít výchozí nastavení“. Po restartu aplikace (patrně ani není nutný) již postačí pořídit snímek, ideálně s pohybujícím se objektem. Ihned po jeho pořízení se v levém horním rohu objeví informace „saving living image“, přičemž při jeho okamžitém otevření přes ikonku vlevo nahoře je snímek živý.

  

Složitější je to ale s jeho prohlížením, ikonka v aplikaci Camera Beta je jediná cesta, vestavěný prohlížeč fotografií i zmíněný Storyteller zobrazí pouze statický snímek. Zřejmě je zapotřebí počkat na aktualizaci firmwaru, přičemž tuto podmínku aplikace Camera Beta patrně obchází. Funkci jsem osobně vyzkoušel na telefonu Nokia Lumia 920 s Windows Phone 8 (nikoliv 8.1 z Developer preview) a vše fungovalo bez potíží, Lumia 520 s WP 8.1 však ukládá pouze statické snímky. Obživlé obrázky si můžete vyzkoušet stažením aplikace Nokia Camera Beta z následujícího odkazu.

Odkaz na WP katalog

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

13 komentářů

 1. Petr (neregistrovaný)

  Jen opravím chybu v článku. Funguje i na Lumii 820, která nemá Pureview fotoaparát.

 2. Funguje aj na L920 bez WP8.1

 3. Na lumii 1320 funguje taky s wp 8.1 dp

 4. Btw. preco je pri Nokia Camera Beta uvedeny popis „pre non-pureview device“ ?

 5. Funguje na L925 WP 8.1

 6. Marek (neregistrovaný)

  Na mé Nokii 1020 s WP8.1 to funguje skvěle akorát by mě zajímalo jak to zobrazím v PC??

  • To zřejmě nepůjde, ani v jiné aplikaci v telefonu. Jak píšou pouze Nokia camera zobrazí living picture

  • Zobrazuje to aj Storyteller

  • Nepálec (neregistrovaný)

   Tak ST to nezobrazuje, jen nahled pres nokia camera

 7. Marek (neregistrovaný)

  V tom případě je to prakticky k ničemu. Možná časem Nokia přijde s nějaký software pro pc.

 8. Jaký je rozdíl oproti app Nokia Cinemagraph??

 9. bobohome (neregistrovaný)

  super …. a jak to vypnu? :-DDDD

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).