Domů » Bleskovky » Ovládněte vzdálenou plochu s novou aplikací pro Windows Phone

Ovládněte vzdálenou plochu s novou aplikací pro Windows Phone

Microsoft dnes vydal slibovanou oficiální aplikaci na ovládání vzdálené plochy počítače pro Windows Phone. Po uživatelích Androidu a iOS se tak konečně dočkali také příznivci domácího mobilního týmu z Redmondu.

 

Aplikaci Microsoft Remote Desktop Preview můžete vyzkoušet zcela zdarma, je ale třeba mít na telefonu nainstalovanou vývojářskou verzi systému Windows Phone 8.1. Jak už sám název napovídá, jedná se o preview verzi, při jejím používání se tedy mohou objevit drobné chyby.

  

Dobrou zprávou je fakt, že ke vzdálenému připojení nemusí váš počítač disponovat veřejnou IP adresou. Pokud se telefon i PC nachází ve stejné síti, například za domácím Wi-Fi routerem, stačí mít vzdálenou plochu povolenou v Ovládacích panelech a zařízení se pak bez problému spárují.

Miroslav Havlíček

13 komentářů

 1. „Dobrou zprávou je fakt, že ke vzdálenému připojení nemusí váš počítač disponovat veřejnou IP adresou. Pokud se telefon i PC nachází ve stejné síti, například za domácím Wi-Fi routerem, stačí mít vzdálenou plochu povolenou v Ovládacích panelech a zařízení se pak bez problému spárují.“

  A ono RDP fungovalo někdy nějak jinak?

 2. Honolulu (neregistrovaný)

  Co to tu pises zase za somariny :) , ked som v adresnom rozsahu lokalnej siete naco sem pleties : ze nemusi vas pc disponovat verejnou IP adresou. Ale to ta presne vystihuje, vsetky tie tvoje fanaticke komentare ku vsetkemu co sa tyka WP, ty lolko.

 3. Honolulu (neregistrovaný)

  AHA to si citoval takze ok :)

 4. Rodneu (neregistrovaný)

  Nějak mi ten odkaz nejde otevřit, ani ve storu ta aplikace nejde najít.

 5. No mě to nějak nejde, nevíte co se musí povolit v PC?

 6. No tak to se na tabletu můžu jít zahrávat.

 7. Dobytek05 (neregistrovaný)

  Když kliknu na odkaz ke stažení tak to nic nenajde.. i celej store nějak nefunguje..

 8. НКВД (neregistrovaný)

  Old :D :D Sice ne RDP ale VNC, ale funkce stejna

  [odkaz]

  • Tak podobných klientů jsou spousty. Ale tohle je oficiální a free RDP klient. A o tom to je ;-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).