Domů » Bleskovky » Outlook vychází pro iOS a Android: Microsoft zužitkoval akvizici Acompli

Outlook vychází pro iOS a Android: Microsoft zužitkoval akvizici Acompli

Před dvěma měsíci Microsoft koupil pokročilého emailového klienta Acompli pro Android a iOS, nyní jej vypouští do obchodů aplikací jako Microsoft Outlook. Ačkoliv se pro tuto chvíli pouze jedná o přejmenování, Outlook má dostávat pravidelné týdenní aktualizace na rozdíl od původní aplikace Acompli, která se již dalších updatů nedočká.

   

Aplikace Outlook nabízí pokročilé funkce pro správu emailů, kontaktů nebo kalendáře. Poštu dokáže inteligentně třídit na tu, která vás aktuálně zajímá a odfiltrovat ostatní, méně důležité zprávy. Přítomna je i podpora swipe gest pro archivaci, mazání, označování apod., tato gesta lze navíc přizpůsobit vlastním potřebám. Rovněž je možné email dočasně odstranit s možností jeho zobrazení ve vhodnější době.

Outlook umí prediktivně vyhledávat v emailech, v kontaktech i souborech, takže nebude nutné prohledávat stohy příchozích zpráv k nalezení jedné jediné. Pošta umí spolupracovat s vestavěným kalendářem, tudíž lze například odpovídat na účast na schůzkách přímo z mailového klienta. Nechybí ani integrace cloudových úložišť včetně OneDrive, Google Drive nebo Dropbox, přičemž je možné přílohy sdílet odkazem nebo je poslat tradiční cestou v emailu.

  

Outlook je pro Android a iOS zdarma, pro první jmenovaný je aplikace prozatím v preview verzi. Našince potěší i česká lokalizace.

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. JaroB (neregistrovaný)

  Na toto som čakal roky …veľké ĎAKUJEM

  Už len sa naučiť ho poriadne používať a využívať :)

  Skvelé mať desktop Outlook v tablete a mobile zároveň…a synchronizované ..wow 1*…zatiaľ

  Našiel som pár nedokonalostí ale to sa určite bude dať zmeniť v ďalšej aktualizácii…nedá sa vytočiť t.č. z udalosti v kalendári a nastaviť presný čas pri vytváraní udalosti /iba po 30min/. Ak toto doplnia nepotrebujem už nič viac na prácu aj mimo domu :)

 2. Johny (neregistrovaný)

  Super, tak to sem zvědav jak to bude fungovat v praxi. Mailové řešení od Microsoftu včetně L.Essential mi vždycky vyhovovalo nejvíc (teda až na ten vykleštěnec ve Windows 8). Určitě zkusím.

 3. Martin Alexandr

  Akorát přejmenování aplikace Acompli, ale jsem rad že je tu konečně „Outlook“ .. I když aplikaci Acompli zabili, vydali stejnou apku s jiným nazvem, trochu práce navíc pro ně. Ale jak jsem řekl jsem rád že tu je, a jsem zvědavý na první update za týden ;)

 4. Martin (neregistrovaný)

  Problém téhle apky je, že data tečou přes jejich servery. Mají poměrně komplexní privacy policy, ale je otázka co opravdu čtou. Minimálně pro firemní účely mě to trochu odrazuje. Dokud to byl malý startup, tak to byl problém, teď pod křídly MS je to trochu méně palcive.

 5. Co ja viem, vyskusal som verziu iOS aj Android, nic prevratne som nenasiel. Skor preferujem nativneho mailoveho klienta na kazdej platforme, pride mi to prirodzenejsie na ovladanie v tom ktorom os.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).