Domů » Bleskovky » Outlook Groups: Multiplatformní týmová spolupráce ve škole i v zaměstnání

Outlook Groups: Multiplatformní týmová spolupráce ve škole i v zaměstnání

Microsoft vypustil do světa novou aplikaci z balíčku produktivních aplikací. Jmenuje se Outlook Groups a má sloužit ke komunikaci v uzavřených skupinách a ke sdílení nápadů a pracovních úkolů mezi zúčastněnými členy na počítačích, i na mobilních platformách. 

  

Na Outlook Groups lze nahlížet jako na pracovní či školní sociální síť, která má rozšířit schopnosti emailové komunikace o další prvky. Členové skupin si mezi sebou mohou posílat zprávy, odpovídat na ně, dokonce je i po vzoru Facebooku „olajkovat“. Se skupinou lze sdílet fotografie, označovat ve zprávách jednotlivé členy skupiny, či přidávat poznámky do sdíleného poznámkovníku OneNote.

Outlook Groups jsou i součástí kancelářského balíku Office 2016

V případě, že skupina společně pracuje na některých Office dokumentech, budou tyto dokumenty zobrazeny v Outlook Groups pro rychlý přístup. Kromě toho lze Groups propojit i s Facebookem, Twitterem a dalšími službami pro přísun pro skupinu důležitých novinek.

   

Mobilní aplikace Outlook Groups jsou v současnosti ve vývoji, přičemž jejich uživatelé mohou zasílat návrhy a připomínky na stránky UserVoice. Stáhnout si ji mohou uživatelé systémů Windows 10 Mobile, Windows Phone 8.1, Android a iOS, podmínkou však je předplatné služby Office 365 nebo školní účet u Microsoftu. 

Outlook Groups coming to Windows Phone
Takto Outlook Groups prezentoval CEO Microsoftu Satya Nadella na konferenci Salesforce 

Doufáme, že tato podmínka nebude v budoucnu nutná, neboť služba Groups se jeví jako plnohodnotná náhrada v dubnu zrušené služby Prostory s potenciálem sdílet své myšlenky nejen v práci a ve škole, ale například i v rodině nebo mezi přáteli.

Odkaz na WP katalog Odkaz na Google Play Odkaz na App Store

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. K tomuto mal poznamku lubiczech alebo arakin – ze je to len na android a ajhľa…

    Inak OT objavil sa dalsi leak na adduplex s dalsou 5″ lumiou (750, 850?) – arakin kde si ?

    • Co si tak občas náhodou od Tebe přečtu, tak perlíš. Ti dva mají u mě bod, protože Ty z nich určitě nespíš, ale neboj všimnul jsem si, že víc tydýtů zmiňuje třeba pana Arakina :-) A jinak k Tvé první větě: To jsi jim to nandal :-D

    • Tak pan arakin predpovedal posledne telefony a koniec wp… Su tu aj dalsie telefony a w10m samozrejme pokracuje a vylepsuje sa… Potom sa zas predvadzali ze nadella ppuziva iphone pritom robil iba predvadzacku a dalsi argument ze velmi dolezity program ktory malokto vyuziva je na android a je nutne mat office 365 je v pohode aj na wp – takze len vyvraciam posledne 3 trollovinky od miestnych trolov – nepovedal by som ze perlim – len troll nieco vypusti zmizne a zabudne sa nanho – tak ich troska pripominam az nabehnu s niecim mudrym

    • Imperatore jsi demagog :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).