Optimus G: Vlajková loď od LG oficiálně potvrzena, na co se můžeme těšit?

Společnost LG pečlivě pracuje na nové vlajkové lodi – modelu Optimus G, který by se měl stát konkurencí pro Samsung Galaxy S III a HTC One X. Už v minulosti se objevily první spekulace a přítomnost zařízení samotného nyní potvrdila přímo korejská pobočka LG.

Telefon bude poháněný novým quad-core procesorem Snapdragon S4 Pro (APQ8064) s taktem 1,5 GHz doplněný grafickým akcelerátorem Adreno 320. K dispozici budou 2 GB operační paměti RAM, 13Mpx fotoaparát a o zobrazován se postará 4,7″ True HD IPS+ displej (720 x 1280 px, 320 ppi). Výrobce slibuje vysoký jas (až 470 nitů), takže bychom se měli dočkat dobré čitelnosti na přímém sluníčku. Na trh by se měl Optimus G dostat s Androidem 4.0.4.

   

LG Optimus G by měl rovněž nabídnou lepší výdrž než konkurence. Displej samotný má mít o 70 % nižší spotřebu při zobrazování bílé barvy a celkově by zde správa napájení měla být odlišná od jiných smartphonů. Akumulátor má vydržet až 800 nabíjecích cyklů oproti standardním 500. Na vývoji telefonu se podílelo hned několik divizí LG a vypadá to, že se skutečně máme na co těšit. Spekuluje se, že bychom se oficiálního představení mohli dočkat už tento týden na veletrhu IFA 2012 v Berlíně, kde nebude chybět ani naše redakce.

Zdroj

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku