Domů » Bleskovky » Oppo R7 a R7 Plus se předčasně odhalují v čínských reklamách: Nabídnou rychlé ostření i nabíjení

Oppo R7 a R7 Plus se předčasně odhalují v čínských reklamách: Nabídnou rychlé ostření i nabíjení

V příštím týdnu by mělo dojít k představení nových smartphonů Oppo R7 a R7 Plus, na čínském videoserveru Youku se ale již nyní objevila dvojice čínských reklam, které kompletně odhalují vzhled obou telefonů a lákají na funkce rychlého ostření fotoaparátu a rychlého nabíjení skrze technologii VOOC.

Oproti prvotním předpokladům bude zřejmě nositelem po stranách zahnutého displeje pouze větší model, který navíc bude disponovat čtečkou otisků prstů; ta bude umístěna na zádech pod čočkou fotoaparátu. Odlišné budou i čelní strany obou zařízení, zatímco Oppo R7 bude mít bradu plnou senzorových tlačítek, větší model bude mít pod displejem pouze stříbrné logo výrobce.

   

Podle předchozích úniků by mělo mít Oppo R7 následující výbavu – 4,7″ Full HD displej, osmijádrový procesor MediaTek MT6795, 20,7megapixelový fotoaparát a baterii o kapacitě 2 000mAh, tuto poměrně nízkou hodnotu má mít extrémně tenké tělo.

      

Podle následujícího snímku z prezentace by měla novinka stát 2 999 juanů (necelých 12 tisíc Kč bez DPH), přičemž jejím největším soupeřem má být nedávno představený Huawei P8 (recenze).

  

O ceně ani hardwarové výbavě modelu R7 Plus nemáme žádné informace, k oficiálnímu představení obou telefonů má dojít příští středu 20. května.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. Fore (neregistrovaný)

  Takže cenově už se Čína velmi rychle dotahuje na zajetou klasiku. U nás bych cenu viděl tak na 17-18t, takže není o co stát.

 2. Matěj (neregistrovaný)

  cena u nás nebude 17k ale tak podle mě tak 13-14 ale stejně bych už radši šel do meizu, které má stejné parametry cca ale větší baterii a je určitě plynulejší než nějaké zkurvené oppo :)

  • tm (neregistrovaný)

   A já osobně bych nekoupil žádný telefon bez podpory záladních pásem LTE, tj. žádné oppo, xiaomi, meizu, zopo…

  • Fore (neregistrovaný)

   13-14 sni dál, to zcela určitě ne. Stejně nebude u nás oficiálně dostupný. Ty ceny jsou tak nízko proto, že se prodává hlavně v Číně – takže výrobce neřeší distribuci, reklamace, opravy, marketing. U nás by to oficiální cestou bylo mnohem více.

  • Mara (neregistrovaný)

   Popravdě díváte se asi jen na LTE, ale, že má Xiaomi, Meizu nejlepší nástavbu pro android, to Vás nezajímá, asi si radši koupíte nějak telefon co se bude sekat, ale hlavně aby měl LTE viďte ;). A hlavně pro zajímavost, LTE má, než něco napíšete, zkuste si to první vyhledat ;).

 3. Mara (neregistrovaný)

  13-14K si také myslím, že ne, pokud bude v Číně cena 12K, tak si musíte započítat DPH, což bude nějakých 2,5K, to už Vám dělá 14,5K a pak to hlavní, tak 2K co si účtujou české obchody, podtrženo a sečteno, zhruba cena 16-16,5K, takže když už bych ho chtěl, tak si ho objednám přímo z Číny. Tam mi to vyjde levněji, sice zaplatím též DPH a poštu (nějakých 500 Kč), ale pokud se zadaří tak neplatím clo, když to třeba pošlou jako dárkový set.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).