Domů » Články » Oppo R5 představen: Jak dlouho mu vydrží titul nejtenčího smartphonu na světě?

Oppo R5 představen: Jak dlouho mu vydrží titul nejtenčího smartphonu na světě?

Oppo R5 nabídne 5,5″ full HD displej, hliníkové tělo s tloušťkou pouhých 4,85 mm, 13Mpx fotoaparát s podporou 4k videa a rychlé nabíjení.

Společnost Oppo dnes podle plánu představila dva nové modely – N3 s otočným fotoaparátem a R5, který se pyšní titulem nejtenčího smartphonu na světě. Tloušťka dosahuje hodnoty pouhých 4,85 mm, s navýšením je potřeba počítat pouze v oblasti fotoaparátu. Samotné tělo je vyrobeno z hliníku; na výšku má Oppo R5 148,9 mm, na šířku potom 74,5 mm. Hmotnost se zastavila na hodnotě 155 gramů.

Na přední straně najdeme 5,5″ AMOLED displej s full HD rozlišením (423 ppi), u kterého výrobce slibuje vysokou úroveň jasu, minimum odlesků a reálné barvy. Špatná by neměla být ani čitelnost na venkovním světle. Hnacím motorem novinky se stal osmijádrový procesor střední třídy Snapdragon 615 (Cortex-A53, MSM8939) s frekvencí 1,5 GHz, kterému dělá společnost grafický akcelerátor Adreno 330 a 2 GB RAM. Interní paměť má kapacitu 16 GB, slot na pam. karty chybí.

  

Na zadní straně najdeme objektiv 13Mpx fotoaparátu od Sony (IMX214) se světelností f/2,0 (velikost snímače 1/2,3″), který zvládne nahrávat až 4k video při 30 fps, full HD při 60 fps a HD při 120 fps. Přední kamerka disponuje rozlišením 5 Mpx a širokoúhlým záběrem (83 stupňů). Vestavěný Li-Pol akumulátor má kapacitu rovné 2000 mAh a díky podpoře rychlého nabíjení VOOC se z nuly na 75 % má nabít za pouhých 30 minut. Kromě klasické kombinace Wi-Fi 802.11 a/b/g/n (5 GHz), Bluetooth 4.0 & GPS nechybí ani podpora LTE a NFC. V případě SIM karty padla volba na formát microSIM.

Oppo R5 by se měl začít prodávat do konce tohoto roku (přesný termín nebyl stanoven) za 499 USD, tedy zhruba necelých 11 000 Kč. K dispozici bude ve dvou barevných variantách – stříbrné a zlaté.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

6 komentářů

  1. Měli by to hned otestovat nošením v kapse atd. – prostě ohyb, protože se tím dojde k jednomu ze dvou stejně zajímavých výsledků: a) relativně snadno se ohne, čímž se už konečně dá světu vědět, že to ztenčování prostě není možné do nekonečna; b) – což je možná ještě lepší :) – neohne se, čímž se dá světu vědět, že při dané velikosti a hlinikovém těle jde ten mobil vyrobit ještě tenčeji než Iphone a přesto se neohne, což pro Apple nebude dobrá vizitka.

  2. To nemá konektor na sluchátka. :D

    Teda mně to vůbec nevadí, protože používám toto: [odkaz] ale většině ostatním to vadit bude asi docela dost. :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).