Domů » Bleskovky » Oppo R3 oficiálně: Tenká žiletka střední třídy s tloušťkou 6,3 mm a podporou LTE

Oppo R3 oficiálně: Tenká žiletka střední třídy s tloušťkou 6,3 mm a podporou LTE

Čínská společnost Oppo před počátkem léta vydává jeden telefon za druhým, nedávno představila mini verze svých smartphonů Find 7 a N1, nyní představuje údajně nejtenčí telefon s LTE na světě – Oppo R3.

 

Tloušťka smartphonu je pouhých 6,3 milimetru, jeho tělo, které bude nabízeno v černé a stříbrno-bílé barvě, je vyrobeno z hořčíkové slitiny. Čelní straně zařízení vévodí 5 palcový IPS displej s HD rozlišení, nad nímž je umístěna přední kamera pro videohovory s rozlišením 5 Mpx. Hlavní fotoaparát nabízí snímač o rozlišení 8 Mpx a sekunduje mu LED dioda pro přisvětlování scény.

   

Pod kapotou se skrývá čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 400 s taktem 1,6 GHz pro každé jádro, doplňěný o 1 GB RAM. Vnitřní paměť telefonu je 8 GB a je možné ji rozšířit paměťovou microSD kartou. Bezdrátová konektivita je kromě standardního Wi-Fi b/g/n, Bluetooth 4.0 a GPS zastoupena i podporou LTE. Vestavěná baterie má kapacitu 2 420 mAh, hmotnost teleofnu je 140 gramů. Operačním systémem je Android ve verzi 4.2 s vlastní nádstavbou Color OS.

 

Cena za Oppo R3 je na čísnkém trhu stanovena na 2299 čínských juanů, což je v přepočtu asi 7 500 Kč bez DPH. Na domácím trhu bude dostupný již koncem tohoto měsíce, o globální dostupnosti nemáme prozatím žádné informace.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).