Domů » Bleskovky » Oppo odhaluje materiály modelu N3: Je libo slitinu lithia s hliníkem nebo nerezovou ocel?

Oppo odhaluje materiály modelu N3: Je libo slitinu lithia s hliníkem nebo nerezovou ocel?

Čínská společnost Oppo má v říjnu v Singapuru představit svoji novinku, model N3. Na povrch postupně unikají střípky ohledně materiálu, z něhož bude novinka vyrobena. Ty do světa vypouští samotný výrobce prostřednictvím obrázkových upoutávek.

  

První z nich pochází z čínské sítě Weibo a v popisku naznačuje, že novinka bude vyrobena z ušlechtilých materiálů, které se mimo jiné používají i v letectví a kosmonautice. Popisek u druhého zveřejněného obrázku pak naznačil, že se bude jednat o nejlehčí kovový prvek na světě.

  

Tím prvkem je lithium, to je ale v samostatné podobě velmi reaktivní a tím pádem nevhodné pro výrobu mobilního telefonu. Oppo však podle své další upoutávky odhalilo, že při výrobě modelu N3 bude použita slitina lithia s hliníkem, která je od loňského používána například při výrobě letadel Boeing 777X, případně letounu F-16 Fighter.

  

Tato slitina ale nebude jediným použitým materiálem, na trh se dostane i Oppo N3 s krytem z nerezové oceli, z níž jsou vyrobeny například vozy Ferrari nebo letadlová loď USS Enterprise. Tyto verze se patrně budou lišit barvou, přičemž ocelový model bude světlý, zatímco lithiovo-hliníková varianta tmavá, ale zřejmě i cenou.

  

Představení Oppo N3 má proběhnout 29. října, do té doby nás snad výrobce namlsá dalšími upoutávkami.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

 1. Kam z elektroniky zmizla horčíková zliatina? Keď som bol malý, všetky hi-endové walkmany atď boli z tohto materiálu. Teraz je z neho tuším akurát Surface. Prečo sa nepoužíva v mobilných telefónoch, vie niekto?

  • fuck (neregistrovaný)

   Tak nekupuj plastove Lumie a napis MS ze chces horcik.

  • Že si primitív, tu dokazuješ denne. Už naozaj netreba, všetci to pochopili. A keď nemáš čo k veci, radšej nepíš nič.

 2. Tomáš (neregistrovaný)

  Tyjo hoši, Ferrari z nerezu, jako fakt? :D Ferrari v současnosti používá hliník a kompozitní materiály. Máte představu, kolik by to muselo vážit? Jediné auto z nerezu byl DeLorean z návratu do budoucnosti, ale Ferrari fakt ne :D

 3. king125kg (neregistrovaný)

  Áno, nerez by bodla…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).