Sledujte nás na YouTube

Oppo N1 Mini bude pořizovat selfies v rozlišení až 24 Mpx: Snímač má však jen 13megapixelový

Čínská společnost Oppo představila svůj model Oppo N1 Mini již v květnu, ale nedodala k produktu kompletní specifikace, které měly být odhaleny „někdy později“. Nyní se na oficiální Facebookové stránce společnosti objevila fotografie tohoto modelu s popiskem, že brzy přijde revoluční 24megapixelový Ultra HD fotoaparát. Nenechte se ale zmást reklamštinou.

 

Při představení telefonu Oppo N1 Mini bylo uvedeno, že telefon bude mít 13Mpx fotoaparát od Sony s 1/3,2“ snímačem a světelností f/2.0. Dle všeho ke změně hardwaru na poslední chvíli nedošlo, Oppo pouze do svých výpočtů zahrnuje softwarovou technologii Super Zoom, která kombinací několika po sobě jdoucích expozic vytváří výsledné snímky s vyšším rozlišením, v případě telefonu Oppo Find až 50 Mpx, Oppo N1 mini se však drží při zemi s 24 Mpx. Díky otočnému fotoaparátu lze takto velké snímky využívat i pro pořizování selfies.

    

Technologie Super Zoom generuje slepováním jednotlivých snímků poměrně slušné celky, ale o revolučním 24megapixelovém Ultra HD fotoaparátu nemůže být řeč. Je to „jen“ 13Mpx snímač a řada softwarových úprav. To ale koncového uživatele zřejmě zajímat nebude, počet megapixelů je zkrátka číslo, na které zákazník slyší.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *