Oppo N1 Mini bude pořizovat selfies v rozlišení až 24 Mpx: Snímač má však jen 13megapixelový

Čínská společnost Oppo představila svůj model Oppo N1 Mini již v květnu, ale nedodala k produktu kompletní specifikace, které měly být odhaleny „někdy později“. Nyní se na oficiální Facebookové stránce společnosti objevila fotografie tohoto modelu s popiskem, že brzy přijde revoluční 24megapixelový Ultra HD fotoaparát. Nenechte se ale zmást reklamštinou.

 

Při představení telefonu Oppo N1 Mini bylo uvedeno, že telefon bude mít 13Mpx fotoaparát od Sony s 1/3,2“ snímačem a světelností f/2.0. Dle všeho ke změně hardwaru na poslední chvíli nedošlo, Oppo pouze do svých výpočtů zahrnuje softwarovou technologii Super Zoom, která kombinací několika po sobě jdoucích expozic vytváří výsledné snímky s vyšším rozlišením, v případě telefonu Oppo Find až 50 Mpx, Oppo N1 mini se však drží při zemi s 24 Mpx. Díky otočnému fotoaparátu lze takto velké snímky využívat i pro pořizování selfies.

    

Technologie Super Zoom generuje slepováním jednotlivých snímků poměrně slušné celky, ale o revolučním 24megapixelovém Ultra HD fotoaparátu nemůže být řeč. Je to „jen“ 13Mpx snímač a řada softwarových úprav. To ale koncového uživatele zřejmě zajímat nebude, počet megapixelů je zkrátka číslo, na které zákazník slyší.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku