Oppo Mirror 5s oficiálně: Kovová střední třída s diamantovými zády

Společnost Oppo představila nový kompaktní telefon střední třídy Mirror 5s, který zaujme především svým vzhledem. Potěší kovový rámeček, ale magnetem na oči jsou skleněná záda s diamantovou strukturou, která dají vzpomenout na stařičký telefon HTC Touch Diamond.

 

Oppo Mirror 5s má pětipalcový displej s HD rozlišením, rozměry telefonu jsou 143,4 × 71,2 × 7,7 mm. Nad displejem se nachází pětimegapixelová selfie kamerka, hlavní fotoaparát na „diamantových“ zádech nabídne rozlišení 8 megapixelů. O výkon se stará osvědčená klasika nižší střední třídy, Snapdragon 410 se čtyřmi jádry o taktu 1,2 GHz. Procesoru jsou k ruce 2 GB operační paměti, vnitřní paměť o kapacitě 16 GB je možné dále rozšířit paměťovou kartou do velikosti až 128 GB.

    

Kromě slotu na paměťovou kartu naleznete v telefonu ještě dvojici slotů pro SIM karty ve formátu Nano a Micro. Pracují v sítích LTE, bohužel na podporu frekvence 800 MHz musíme zapomenout. Oppo Mirror 5s bere energii z 2 420mAh baterie, se kterou telefon váží 160 gramů. Operačním systémem je ColorOS 2.1 založený na Androidu 5.1. Mezi přednosti tohoto systému patří podpora rozlišných gest pro uspání telefonu, ovládání jednou rukou či vytváření screenshotů.

  

Oppo Mirror 5s bude v prodeji v bílé barvě, čínský výrobce však bohužel ještě neodhalil cenu, ani dostupnost. Pokud se dostane do České republiky, bude to mít kvůli absenci podpory LTE na frekvenci 800 MHz poměrně těžké, konkurence je široká a sázka na originálně vypadající zadní kryt nemusí vyjít.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku