Domů » Bleskovky » Opera Mobile Store nahradí příští rok Nokia Store na neLumiích

Opera Mobile Store nahradí příští rok Nokia Store na neLumiích

K prvnímu lednu letošního roku se uzavřel obchod aplikací operačního systému Symbian pro nové výtvory vývojářů, počátkem příštího roku skončí Nokia Store úplně a to nejen pro telefony se Symbianem, ale rovněž pro zařízení běžící na platformách Series 40, Series 60, Asha a Nokia X. Majitelé těchto zařízení ale nemusí zoufat, na základě dohody Microsoftu s norskou Operou budou zájemci o nové aplikace a hry přesměrování do Opera Mobile Store.

    

V něm se aktuálně nachází zhruba 300 tisíc aplikací, migrace má být dokončena v první polovině příštího roku, poté se Nokia Store definitivně uzavře. Viceprezident mobilní divize Microsoftu Tich Rernardo přislíbil, že redmodnský gigant bude nadále prodávat a podporovat klasické telefony Nokia a díky partnerství s Operou bude nadále poskytovat spolehlivý obchod s aplikacemi pro uživatele i vývojáře.

  

Opera získává poměrně významné zastoupení na hloupých a feature telefonech Nokia, její prohlížeč Opera Mini se v letošním roce stal výchozím browserem na telefonech Nokia X a zařízeních řady Asha, Series 40 a 30+. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).