Domů » Bleskovky » OnePlus se možná stane dalším výrobcem smartphonů s Windows Phone

OnePlus se možná stane dalším výrobcem smartphonů s Windows Phone

V letošním roce získala platforma Windows Phone na svoji stranu několik výrobců z Asie, které systém pomohou rozšířit po tamních rozvojovích trzích. Nyní má Microsoft šanci přivést do světa Windows Phone dalšího výrobce, kterým je OnePlus stojící za high-endovým modelem OnePlus One (recenze).

 
Ilustrační obrázek

Jeho šéf Carl Pei se v rozhovoru pro magazín Economic Times vyjádřil takto: „Mezi námi a Microsoftem probíhají jednání o smartphonu s Windows Phone. V tuto chvíli jsme ve stádiu úvah.“ Není jisté, zdali by se podobně jako u HTC One jednalo pouze o kopii stávajícího modelu OnePlus One s Androidem, nebo o zcela nové zařízení. Tak či onak by se pro platformu mohlo jednat o svěží vítr do plachet.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

13 komentářů

 1. Takových možná tu už bylo. V praxi se však povětšinou objevují modely s Windows Phone jen v podání Nokie, ostatní zůstávají jen v Číně nebo už to s WP vzdaly. Investice do Windows Phone ze strany OnePlus se stále jeví jako vyhozené, o čemž se přesvědčil nejeden výrobce.

  • Pepa (neregistrovaný)

   To ano. Mnoho výrobců to „vzdalo“, ale…

   Mnoho výrobců také cítí šanci s příchodem nových Windows a určitě nehodlají tu šanci promarnit. Samozřejmě za předpokladu, že se W10 opravdu podaří a bude zájem… Představte si situaci, kdy se s příchodem W10 najednou zvedne poptávka po novém systému, stane se oblíbenějším než kdy dřív, kde kdo jej bude chtít v mobilu, TV, tabletu, PC, hodinkách atd. (ať už z jakéhokoliv důvodu) a nikdo z výrobců u toho nebude, respektive „zaspí“…

   Jen malá úvaha, ukáže čas ;O)

   Za sebe si však troufám tvrdit, že jedni z prvních výrobců, kteří krom „Nokisoftu“, přijdou s Windows bude např. Lenovo či Samsung…

  • Na nové modely od Samsungu čekám jako na smilování. Konečně budem mít bezkonkurenční stroje a hlavně včas vydaný hardware.

  • Mám pocit, že Prestigio se sem nějak dostalo. Ale, kdo by chtěl Prestigio že:)

  • Mám Prestigio 8500 s Win. Po cca měsíci a kousek, zatím plná spokojenost! Jen Wi-Fi má menší citlivost :-/

 2. sifailol (neregistrovaný)

  :D Nie že by tam dali LTE čo by podporovalo všetky pásma a začali to predávať normálne oni tam dajú WP…. no neviem ale myslím si že oneplusone si to posrali hlavne tým LTE a dostupnosťou ak by nerobili okolo svojho produktu také Haló a radšej sa zamerali na dostupnosť a poriadnu konektivitu a ponechali takú cenu akú mali tak by sa to predávalo ako teplé rožky… bohužiaľ nestalo sa …

 3. rozvojovích trzích?

 4. Zaujímavé, ale pre mňa kým nepredstavia 4.5 palcovú strednú triedu stále nebude možnosť výberu v súčasnom WP portfóliu.

  Proste 5 palcov je už pre mňa príliš, aj keď trend je o zvyšovaní veľkosti uhlopriečok.

 5. Pavel (neregistrovaný)

  Nějaký smartphon střední třídy s WP8.1 od Sony by se mi líbil …

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).