Sledujte nás na YouTube

OnePlus OneWatch: Chytré hodinky se zahnutou baterií v řemínku poodhaleny

Ačkoliv smartphone OnePlus One (recenze) je stále téměř nemožné sehnat oficiální cestou, výrobce již pilně pracuje na dalším produktu, kterým budou chytré hodinky. Ačkoliv oficiálně zatím nejsou potvrzeny, na internetu se objevil render a nákres prozrazující některé informace. Název sice nebyl zveřejněn, pojmenování OneWatch nicméně má svou logiku a tak se jej prozatím budeme držet.

 

Stejně jako Motorola Moto 360 vzhledem připomínají klasické hodinky a to především díky kruhovému ciferníku a koženému řemínku. Ten je mimochodem zajímavější, než by se mohlo na první pohled zdát – uvnitř totiž své místo zaujme ohnutá baterie, jež bude dobíjena bezdrátově pomocí standardu Qi. OLED displej ochrání safírové sklíčko a úchyty pro řemínek budou vyrobeny z titanu. Za zmínku stojí také tlačítko po straně, jemuž budete moct přiřadit libovolnou funkci.

  

Ovládání bude mimo to probíhat přes dotykovou obrazovku, zatím ovšem není jisté, jestli na ní poběží Android upravený Googlem pro toto použití (známý třeba ze zmiňovaných Moto 360) či vlastní ROM, na jejíž tvorbě se případně může podílet tým CyanogenMod. V tuto chvíli nejsou k dispozici jakékoliv informace o datu představení či ceně, soudě podle výše uvedených informací se hodinky nicméně nachází v pokročilém stádiu vývoje a čekání by nemuselo být dlouhé.

Martin Pavlović

Redaktor webu SMARTmania.cz a současně student jednoho z pražských gymnázií. Dalšími koníčky jsou mimo technologie také společenské dění, cestování a fotografie. Milovník kvalitní literatury a hudby.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *