OnePlus OneWatch: Chytré hodinky se zahnutou baterií v řemínku poodhaleny

Ačkoliv smartphone OnePlus One (recenze) je stále téměř nemožné sehnat oficiální cestou, výrobce již pilně pracuje na dalším produktu, kterým budou chytré hodinky. Ačkoliv oficiálně zatím nejsou potvrzeny, na internetu se objevil render a nákres prozrazující některé informace. Název sice nebyl zveřejněn, pojmenování OneWatch nicméně má svou logiku a tak se jej prozatím budeme držet.

 

Stejně jako Motorola Moto 360 vzhledem připomínají klasické hodinky a to především díky kruhovému ciferníku a koženému řemínku. Ten je mimochodem zajímavější, než by se mohlo na první pohled zdát – uvnitř totiž své místo zaujme ohnutá baterie, jež bude dobíjena bezdrátově pomocí standardu Qi. OLED displej ochrání safírové sklíčko a úchyty pro řemínek budou vyrobeny z titanu. Za zmínku stojí také tlačítko po straně, jemuž budete moct přiřadit libovolnou funkci.

  

Ovládání bude mimo to probíhat přes dotykovou obrazovku, zatím ovšem není jisté, jestli na ní poběží Android upravený Googlem pro toto použití (známý třeba ze zmiňovaných Moto 360) či vlastní ROM, na jejíž tvorbě se případně může podílet tým CyanogenMod. V tuto chvíli nejsou k dispozici jakékoliv informace o datu představení či ceně, soudě podle výše uvedených informací se hodinky nicméně nachází v pokročilém stádiu vývoje a čekání by nemuselo být dlouhé.

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku