OnePlus One představen: Rychlík s CyanogenMod 11S – SMARTmania.cz

OnePlus One představen: Rychlík s CyanogenMod 11S

HTC není jediným výrobcem, jehož vlajková loď nese pojmenování One, dnes v Číně představený přístroj má slovo One v názvu hned dvakrát – OnePlus One. První informace a předběžné specifikace jsme vám přinesli již v našem článku z minulého týdne, nyní vám již můžeme přinést oficiální obrázky, kompletní specifikace a hlavně informace o dostupnosti a ceně.

Začněme nejprve softwarem, kterým je Android ve verzi 4.4 KitKat, respektive úprava CyanogenMod 11S, který do systému přidává mnoho funkcí, které v běžné verzi Androidu nejsou dostupné. Kromě tisícovky nových témat prostředí nabízí šifrovanou komunikaci mezi ostatními zařízeními s CyanogenModem, rovněž lze díky funkci Privacy Guard kontrolovat, které aplikace mají přístup ke kterým datům. V budoucnu má přijít možnost ovládat telefon hlasem, aniž by bylo nutné se jej dotknout.

   

Velký displej s Full HD rozlišením a kvalitní zvuk

Všechny tyto funkce si budete moci užívat na 5,5″ displeji s Full HD rozlišením. O výkon se stará 2,5GHz čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 801, doplněný o 3 GB RAM s taktem 1866 MHz. Vnitřní paměť bude volitelná, základ činí 16 GB, nejvyšší varianta OnePlus One nabídne 64 GB. Hlavní fotoaparát od Sony má rozlišení 13 Mpx, sekunduje mu přisvětlovací duální LED dioda a je schopný natáčet video v rozlišení 4K. Sekundární fotoaparát pro videohovory a pořizování selfie má rozlišení 5 Mpx.

 

Konektivita zařízení je následující: Wi-Fi, Bluetooth ve verzi 4.1, GPS s GLONASS, NFC, konektor microUSB 2.0 a 3,5 mm jack pro sluchátka. Nevyměnitelná baterie má kapacitu 3 100 mAh. Tloušťka telefonu činí 8,9 mm, jeho hmotnost je 162 gramů. Telefon bude nabízen v několika barvách, přičemž kryty budou vyměnitelné. Ve spodní hraně najdeme dvojici stereo reproduktorů, které mají být podle výrobce velmi výkonné.

   

Oficiální prodej začne v mnoha evropských zemích (Rakousko, Německo, Itálie, Španělsko, Portugalsko…), v Hong Kongu, na Tchaj-wanu a USA v průběhu 2. kvartálu za cenu 269 EUR (cca 7 400 Kč) za 16 GB, případně 299 EUR (8 200 Kč) za 64 GB variantu. Bohužel, Česká republika mezi zmíněnými státy pro první vlnu prodejů není, snad se ale dočkáme později, protože o tenhle kousek tady určitě zájem bude.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku