Domů » Bleskovky » OnePlus Nord 2 zepředu, zezadu i z boku. Vyberete si zelený, šedý nebo červený?

OnePlus Nord 2 zepředu, zezadu i z boku. Vyberete si zelený, šedý nebo červený?

V tomto týdnu nás čeká premiéra smartphonu OnePlus Nord 2, který naváže na úspěšnou první generaci z loňského roku. S ním společnost OnePlus odstartovala éru svých levnějších smartphonů, které mají poskytnout zážitek z vyladěného systému OxygenOS za menší peníze. Pokračovatel prvního Nordu navíc přihodí několik „vlajkových“ parametrů, jako je velmi výkonný procesor či kvalitní hlavní fotoaparát. Jak bude chystaná novinka vypadat, ukazují následující obrázky.

OnePlus Nord

OnePlus Nord 2 5G: jako by z oka vypadl dražší modelům

Oficiální tiskové snímky OnePlus Nord 2 5G s předstihem zveřejnili informátoři @evleaks Ishan Agarwal. Z nich je patrná podobnost telefonu s vlajkovým OnePlus 9, zejména vzhledem fotomodulu, kterému dominuje dvojice velkých čoček seřazených pod sebou. Ty pak ještě doprovodí jeden menší snímač, což potvrzuje přechozí spekulace, že Nord 2 bude mít o jednu čočku méně než „jednička“. Selfie kameru pak najdeme v průstřelu v levém horním rohu displeje.

OnePlus Nord 2 2

Zobrazovač má být typu AMOLED, jednat se bude o 6,43“ panel s Full HD+ rozlišením a obnovovací frekvencí 90 Hz. Telefon bude pohánět čipset MediaTek Dimensity 1200 s několika specialitami vytvořenými na míru pro OnePlus. Na výběr budou dvě paměťové varianty – 8/128 a 12/256 GB, pravděpodobně bez možnosti rozšíření úložiště paměťovou kartou.

Fotoaparáty na zádech ponesou rozlišení 50, 8 a 2 Mpx, selfie kamerka má být 32megapixelová. Zásobárnou energie se má stát 4500mAh akumulátor se schopností rychlého nabíjení výkonem až 65 Wattů. Podle zveřejněných renderů se dočkáme minimálně tří barevných variant – zelené, šedé a červené.

OnePlus Nord 2 3

Těšte se i na sluchátka

Společnost OnePlus společně s novým smartphonem představí i bezdrátová sluchátka Buds Pro; pár detailů o nich prozradil v rozhovoru pro CNET vedoucí výzkumu a vývoje OnePlus Kinder Liu. Chystaná sluchátka budou disponovat funkcí aktivního potlačení okolního ruchu, přičemž uživatel si bude moci naladit úroveň od 15 do 40 decibelů. Výdrž sluchátek má být při zapojení nabíjecího pouzdra až 28 hodin, bez použití potlačení okolního ruchu dokonce až 38 hodin. Potlačení hluku bude možné ovládat přímo z nožiček sluchátek, které budou designově připomínat AirPods od Applu.

oneplus buds pro

OnePlus Buds Pro mají také potěšit rychlým nabíjením Warp Charge; na deset hodin výdrže má stačit pouhých 10 minut nabíjení. To bude k dispozici jak drátově (10 Wattů), tak bezdrátově (2 Watty). Sluchátka budou k dispozici v černé barvě a budou kombinovat matnou i lesklou povrchovou úpravu s částečně kovovým vzhledem vzniklým technologií nevodivé vakuové metalizace.

OnePlus Nord 2 5G i sluchátka OnePlus Buds Pro budou mít premiéru 22. července.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).