Domů » Bleskovky » OnePlus Nord 2 o sobě dává vědět. Dostane stejný fotočip jako vlajkový OnePlus 9 Pro

OnePlus Nord 2 o sobě dává vědět. Dostane stejný fotočip jako vlajkový OnePlus 9 Pro

Společnost OnePlus v tomto týdnu představila smartphone Nord CE 5G, který vypadá podobně jako loňský Nord, ovšem o plnohodnotného nástupce se nejedná; výrobce někde přidal, někde ubral, a hlavně příjemně snížil cenu. Skutečný nástupce původního Nordu by měl podle čerstvých informací serveru 91Mobiles dorazit příští měsíc, a to s následující výbavou.

OnePlus Nord 2: 90Hz AMOLED displej a lepší fotoaparáty

Druhá generace OnePlus Nord má překvapivě vyměnit čipset od Qualcommu za MediaTek, konkrétně za Dimensity 1200. Díky tomu má dojít k výraznému nárůstu výkonu; podle benchmarku AnTuTu se čipset od MediaTeku vyrovná předloňskému vlajkovému Snapdragonu 865. Dimensity 1200 se navíc pyšní nativní podporou sítí 5G.

nord

Čelní stranu OnePlus Nord 2 vyplní 6,43“ AMOLED displej s Full HD+ rozlišením a obnovovací frekvencí 90 Hz. Do zobrazovače má být integrovaná čtečka otisků prstů, v horní části pak najdeme otvor pro 32Mpx selfie kamerku.

Velmi zajímavý má být zadní fotoaparát. Tvořit jej mají tři snímače, přičemž ten hlavní má být založen na 50Mpx fotočipu Sony IMX766. Stejný čip používá OnePlus u širokoúhlého fotoaparátu svého aktuálního vlajkového modelu OnePlus 9 Pro, což by mohlo znamenat v dané cenové kategorii velmi slušné výsledky. Hlavnímu fotoaparátu má sekundovat 8Mpx širokoúhlá kamera a 2Mpx senzor s neznámým účelem.

OnePlus 9 Pro 35
OnePlus 9 a 9 Pro

OnePlus Nord 2 má být nabízen ve dvou paměťových konfiguracích – 8/128 a 12/256 GB. Akumulátor v těle telefonu bude mít údajně kapacitu 4500 mAh a podporovat rychlé nabíjení.

Druhá generace OnePlus Nord má být představena v červenci, cena má být podobná jako v případě loňského modelu. Zda bude telefon dostupný na globálním trhu, zatím netušíme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).