Domů » Bleskovky » OnePlus: Nemáme v plánu vyrobit telefon s Windows Phone

OnePlus: Nemáme v plánu vyrobit telefon s Windows Phone

V tomto týdnu proběhla internetem zpráva, že výrobce telefonu OnePlus One zvažuje, zda vyrobí telefon s operačním systémem Windows (Phone). Tuto informaci vyřknul samotný šéf OnePlus Carl Pei v rozhovoru pro Economic Times. Jeho slova ale popřel mluvčí společnosti pro server TechnoBuffalo.

   

Podle jeho slov došlo v deníku Economic Times k nedorozumění, Pei se údajně vyjádřil v tom smyslu, že je společnost OnePlus otevřená svým uživatelům a dokonce s Microsoftem o možnosti volby systému Windows jednou hovořila, ale v současné době žádné plány na výrobu telefonů se systémem Windows (Phone) nemá. Pokud jste se tedy těšili na obrazovku OnePlus One plnou dlaždic, musíme vás prozatím zklamat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

40 komentářů

 1. Morize (neregistrovaný)

  Highend WP je, troufám si říct, dost minoritní záležitost co do poptávky. Obrovský risk pro každého výrobce. Kór pro OnePlus :-)

  • V podstate máte pravdu. Tiež som včera manželke objednal Lumiu a žiadny OnePlus by som aj tak nekupoval :)

  • Bublina (neregistrovaný)

   Souhlasím. Konkurovat Lumiím je hrozně těžké. Kvalitní telefony za rozumnou cenu s krásným designem. Pořizoval jsem letos 3 pro dcery, naposledy 830 pro nejstarší a ten telefon je za tu cenu naprosto bezkonkurenční. OnePlus bych teké nekupoval. Nelíbí se mi design.

 2. Standa (neregistrovaný)

  Nemáme v plánu kupovat OnePlus.

  • kolemjdouci (neregistrovaný)

   ten si nekoupis ani tak, protoze:

   a) oficialni prodej primo od vyrobce je pouze na pozvanky, ktere ziskat je dilem nahody a na oficialnim foru se lze docist, ze bezne zkusenost se ziskanim pozvanky je i 14 dnu

   b) telefon se dovazi do 16 zemi, mezi ktere samozrejme CZ (ani SK) nepatri

   pozn.:

   to ze telefon lze poridit jako sedivku za prestrelenou cenu a bez zaruky (One+1 zamita zaruku na zarizeni, ktera nebyla koupena primo od nej) asi netreba zminovat

 3. Nevadi mi to vobec. Po sucasne vyuzivanych 920 a 1020 to bude opat lumia… Ani prestigio ano htc ani oneplusone.

 4. One Plus ani nemuze dosahnout kvaliti Lumii, takze jeho neucast je vitana.

 5. Správný krok firmy, rizika jsou veliká, MS nic pravděpodobně nepřispěje, tak proč se hnát do rizika, navíc když WP to má už se svými 2,x % „na kahánku“.

  Chybou MS bylo, že umožnilo Nokii, aby se z ní stal dvorní výrobce. Každý teď ví, že když WP, tak jen a pouze Nokii, vše ostatní je v porovnání s Nokií nedodělek.

  Přesně proto se do WP nehrnou ani velké značky, snad jen to HTC, u kterého by mě zajímala prodejnost…

  • Chtěl bych se zeptat, jestli se nějak změnila predikce konce WP a zaříznutí Lumií s WP8 … Předem díky za analýzu :)

  • lerion (neregistrovaný)

   Microsoft Smiskovi vlastně nahrál do karet – Smisek tvrdí, že skončí Windows Phone. A on fakt skončí. Jenže problém je, že skončí jen název. Telefony s OS od Microsoftu budou vycházet dál a MS je naopak posune tam, kam zatím žádný výrobce.

   Možná je to nejlepší řešení – Smisek nebude za blbce, protože Windows Phone de facto nebude. A my budeme mít klid, protože stále bude možné koupit spoustu smartphonů s OS od Microsoftu.

  • Konec Windows Phone, nechť si ho MS nazývá jakkoli, se samozřejmě nemění, stále platí, že 31.12.2015 již nebude. Predikce dalšího restartu platformy se také nemění, stále si myslím, že W10 dostanou pouze nová zařízení, MS si to nějak „zdůvodní“, zdůvodnil si restart platformy při WP8, zdůvodnil si odstranění Skype ze store pro WP7, zdůvodnil si malware ve W10 Tp, zdůvodní si i toto.

   Své myšlenky bych analýzou nenazýval.

  • borix (neregistrovaný)

   Tvé myšlenky bych opravdu anlýzou nenazýval :-)

  • Já taky ne, byl to jen názor napsaný do diskuze, proto jsem se proti tomu ohradil. Ale je to každého věc, já tu nejsem od toho, abych někomu něco zakazoval/přikazoval…:)

  • No každopádně díky za info. Nepřestávám se bavit a bohudík i smát. Byla by tu bez tebe nuda.

   Pokud nakonec MS opravdu zařízne moji L820 budu naštvanej, ale pochopím to a do další Lumie od MS bych šel bez váhání znovu. O zaříznutí celé platformy pro telefony se nebudu bavit. Nemá cenu tlouct se tu svými názory a už vůbec ne s tebou. Každopádně do zaříznutí mého telefonu a systému ještě zbývá dost času a evidentně ještě hodně pobavíš. Pokračuj Smíšku ;)

  • borix (neregistrovaný)

   Názory můžeme každý psát jaké chceme, ale opravdu není vhodné je vydávat za fakta.

   Jinak, pokud MS neuvolní W10 pro mou L820, tak vzhledem k tomu, že to byl jeden ze dvou prvních telefonů s WP8, nebudu se až tak divit, ale přeci jen doufám, že aktualizace vyjde – i když do dé doby už jí nemusím mít. MS sám potvrdil, že novou verzi dostanou i starší telefony (nevím jestli všechny, ale proč by ne). To, že nedojde k dalšímu restartu platformy, je celkem už jasné a několikrát probírané. Pokud by k tomu přecei jen nakonec došlo, tak bych taky měl problém si v budoucnu koupit další telefon s jejich systémem. Přeci jen, nepatřím k těm, kteří mění telefon každé dva měsíce a když mi vyhovuje, nechávám si ho, dokud dobře šlape.

  • Bublina (neregistrovaný)

   LERION: Přesně a výstižně řečeno. :-) Smisek prostě trollí a asi se na to i těší. I tací lidé jsou. Podle něj měly být WP už dva roky po smrti.

 6. vlada (neregistrovaný)

  Zášť a zloba čiší z většiny příspěvků. Vzpamatujte se!

  • borix (neregistrovaný)

   Že jo :-)

   Oni obě strany zní logicky. Nenapadá mě, čím by OnePlus mohl konkurovat stávajícím modelům. Na druhou stranu – i s androidem dokázali udělat takový marketing, že by spousta konkurentů mohla závidět.

   Myslím si, že z jejich strany by šlo o velký risk. Na druhou stranu, celkem by mě zajímalo, jestli by se jim povedlo totéž i s WP.

  • borix (neregistrovaný): Nemyslím, že by MS chtěl mít s něčím tak kontroverzním a zpackaným cokoli společného….

  • borix (neregistrovaný)

   Na druhou stranu, kdyby měli vyloženě varobit telefon s WP, nemyslí, že by jim MS bránil. Ale uznávám, rozhodně je asi nutin nebude.

  • UNI: Kontroverzní a zpackané tu jsou v prvé řadě především WP.

  • borix (neregistrovaný)

   Směšku, já budu zase tvrdit, že WP je nejdokonalejší systém na světě :-) Oba budem tupě tlačit svoje názory a oba budeme pro smích.

  • Bublina (neregistrovaný)

   Zpackanej a kontroverzní je tady hlavně Smisek. WP je dnes v mnoha ohledech nejmodernejsi a pro uzivatele nejprijemnejsi mobilni OS na trhu.

 7. Vojta (neregistrovaný)

  Ze strany OnePlus celkem pochopitelný řešení. Oni sami mají problém uspokojit poptávku na trhu Androidů a hlavně telefony prodávají za dost nízkou cenu, takže výnosy nebudou bůhvíjaký. Vyvíjet proto telefon na WP, který si pak koupí jen malý procento lidí je pro ně sebevražda.

 8. To je jak kdyby Wolksvagen vyrabel odrazedla pro deti :D :D Dokud MS nepredstavi SKUTECNEHO nastupce Windows Mobile, tak jeho OS v TOP zarizenich nebude mit absoutne zadny smysl…

  • borix (neregistrovaný)

   No, pokud to chceš srovnávat takhle, tak teď zrovna VW vyrábí hopací koníky :-)

 9. rudejkat (neregistrovaný)

  Zajímavé, neustále tu čtu, že WP je málo rozšířený protože ho výrobci telefonů ignorují a že neexistuje foun v téhle a tamté kategorii. A když se objeví náznak, že jej někdo vyrobí tak ti stejní tvrdí, že je to k prdu, nikdo ho nebude kupovat a Lumia je best. Takže co vlastně chcete?

  • Oni se právě chovají jako MS, vše si zdůvodní. Když by to náhodou vyšlo, tak si myslím, že ti stejní lidé by toto vítali s nadšením.

   Taky to nechápu – bez velké palety nebude velký podíl na trhu a bez něj nebudou aplikace a bez aplikací nebude velký podíl na trhu.

   Konec WP se blíží, což je patrné už jen z toho mizerného podílu na trhu (aktuálně cca 2% (kdysi na tom byl WP lépe)), aktuálně se tak WP nachází ve fázi „klinické smrti“ a při životě ji drží jen kapitál MS, kdyby za tímhle úletem stál kdokoli jiný, už by žádný WP nebyl.

  • Jestli se WP nachází ve fázi klinické smrti, tak ty už nejsi mezi námi a píšeš ze záhrobí.

   To že se bliží konec ještě budeme od tebe slýchat příští rok a ten další a nasledující a pořád dokola, gramodeska se zaseknula.

  • greg (neregistrovaný)

   Smisku, nemáš náhodou s těmi procenty a stavem wp nějaké staré informace? Z doby, kdy wp klesl Smisek vidí a chce vidět stále stejný pokles. W10 mimochodem skončit může asi těžko.

 10. Bublina (neregistrovaný)

  Smisek asi pouzil procenta z Ciny, kde to je nejniz. Uz i v Americe to roste a to je co rici kdyz se jedna o tradicni jablecny trh. A jestli se nepletu, tak v Evrope se podíl pohybuje okolo deseti procent.

  • Jako vždy, tak i tentokrát mám čísla pochopitelně celosvětová, v Q2 2014 drží WP „neuvěřitelných“ 2,5 % celosvětového podílu.

   Je pravdou, že na lokálních trzích může dosahovat „závratných“ až 10%, kde po 4 letech KONEČNĚ předehnal svou low-endovou Lumií 520 předražený iPhone, v globálních číslech (tedy 2,5%) se stále jedná o propadák, nelze se pak divit, že mobily aktivně vyrábí „de facto“ jen domovská Nokia. Stejně tak se nelze divit, že ledacos nového prostě pro WP není hned nebo vůbec.

  • Ještě reference: [odkaz]

   Letos se propadl WP o 25% mimochodem…

  • greg (neregistrovaný)

   Vždyť to máš ještě ty čísla z toho propadu jak nebylo Lumií to že roste o tom už mlčíš nějak. :D

   Btw. Wp10 teprv nebude moct skončit.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).