Domů » Bleskovky » OnePlus má v plánu dramaticky vylepšit největší slabinu svých telefonů

OnePlus má v plánu dramaticky vylepšit největší slabinu svých telefonů

Vlajkové značky OnePlus z posledních lákají na nekompromisní výbavu, díky které se mohou směle měřit s tou nejlepší konkurencí. Výjimku tvoří snad jen fotoaparát, který sice ostudu nedělá, ale k absolutní špičce má ještě pořád daleko. Konkurence umí například mnohonásobný optický zoom, ovšem periskopickou přibližovací kamerku u telefonů OnePlus nenajdeme ani letos.

oneplus 8t 6 2

OnePlus chce být jedničkou mezi fotomobily

Na téma fotoaparát se rozpovídal šéf OnePlus Pete Lau na čínské mikroblogovací síti Weibo. Lau připustil, že fotoaparáty OnePlus nepatří mezi špičku, avšak v budoucnu by se situace měla změnit. OnePlus bude do tohoto segmentu investovat obrovské částky, přičemž nesmělým cílem je stát se jedničkou na trhu.

Spekuluje se, že OnePlus navázalo spolupráci se značkou Leica, je tedy možné, že se jedná o jeden z dílků skládačky. Koneckonců Leica již nějakou dobu spolupracuje na vývoji mobilních fotoaparátů se společností Huawei, jejíž fotoaparáty se řadí k nejlepším na trhu.

Zda uvidíme radikální zlepšení fotografických výsledků už u modelové řady OnePlus 9, nebo si OnePlus nechává své trumfy na později, zatím nevíme. Určitě má ale Pete Lau důvody, proč se o zlepšení fotoaparátů zmiňuje již nyní.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.