Domů » Bleskovky » OnePlus 5 a 5T dostávají Android 8.1. Jaké jsou novinky?

OnePlus 5 a 5T dostávají Android 8.1. Jaké jsou novinky?

Po měsíci testování dostávají smartphony OnePlus 5 a 5T novou verzi systému OxygenOS, jehož základním stavebním kamenem je nově Android 8.1 Oreo. Kromě drobností od Google dostávají oba telefony poslední balík bezpečnostních záplat a také pár novinek přímo od OnePlus.

Tou nejviditelnější je podpora ovládání gesty u OnePlus 5T, kterými se inspiruje u iPhone X – tažením zespoda nahoru otvírá domovskou obrazovku, tažení zprava doleva vyvolá návrat zpět a tažením nahoru a přidržením se vyvolá multitasking. U OnePlus 5 zůstává ovládání systému klasické.

Mezi další novinky v systému pro oba modely jsou:

  • Nové gesto pro přijetí hovoru zvednutím telefonu
  • Nové styly hodin pro ambientní displej
  • Nové optimalizace v herním módu – integrovaný spořič baterie, pozastavení adaptivní úpravy jasu a prioritní přidělování sítě
  • Nové štítky kategorií aplikací při vyhledávání
  • Automatické pojmenovávání složek aplikací podle typu aplikací
  • Snadnější migrace dat při přechodu z jednoho zařízení na druhé pomocí OnePlus Switch

Update zatím dostává hrstka uživatelů, pokud vše půjde podle plánu, dostane se brzy na všechna zařízení.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).