OneNote jako součást balíku Office skončí, Microsoft bude vyvíjet jen jeho univerzální verzi

Nedílnou součástí systému Windows 10 je univerzální multiplatformní aplikace OneNote sloužící k zaznamenávání libovolných poznámek. Nainstalujete-li si na Windows libovolnou verzi balíku Office, budete mít OneNote v systému dvakrát, neboť je v něm obsažena také. S Office 2019 však dojde ke změně.

Microsoft v tomto týdnu oznámil, že do OneNote 2016 už nebude přidávat žádné nové funkce, a v Office 2019 nebude OneNote vůbec obsažen, vývoj se soustředí pouze na existující univerzální aplikaci, která se v budoucnu dočká několika novinek, jako vkládání a vyhledávání tagů nebo zobrazování a upravování souborů. Tyto funkce se OneNote naučí letos v létě, jako první si je budou moci vyzkoušet Insideři.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

10 komentářů

  1. Tiez si myslím ze win32 verzia nemala zmysel. A tiež by konečne mohli uvoľniť aj UWP Word/Excel/Powerpoint v bežnom vyladavani v store.

  2. Jan (neregistrovaný)

    Cize to zase bude nefunkcne :/

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *