Domů » Bleskovky » OneNote jako součást balíku Office skončí, Microsoft bude vyvíjet jen jeho univerzální verzi

OneNote jako součást balíku Office skončí, Microsoft bude vyvíjet jen jeho univerzální verzi

Nedílnou součástí systému Windows 10 je univerzální multiplatformní aplikace OneNote sloužící k zaznamenávání libovolných poznámek. Nainstalujete-li si na Windows libovolnou verzi balíku Office, budete mít OneNote v systému dvakrát, neboť je v něm obsažena také. S Office 2019 však dojde ke změně.

Microsoft v tomto týdnu oznámil, že do OneNote 2016 už nebude přidávat žádné nové funkce, a v Office 2019 nebude OneNote vůbec obsažen, vývoj se soustředí pouze na existující univerzální aplikaci, která se v budoucnu dočká několika novinek, jako vkládání a vyhledávání tagů nebo zobrazování a upravování souborů. Tyto funkce se OneNote naučí letos v létě, jako první si je budou moci vyzkoušet Insideři.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

10 komentářů

  1. Tiez si myslím ze win32 verzia nemala zmysel. A tiež by konečne mohli uvoľniť aj UWP Word/Excel/Powerpoint v bežnom vyladavani v store.

  2. Cize to zase bude nefunkcne :/

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).