Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » OneNote jako součást balíku Office skončí, Microsoft bude vyvíjet jen jeho univerzální verzi

OneNote jako součást balíku Office skončí, Microsoft bude vyvíjet jen jeho univerzální verzi

Nedílnou součástí systému Windows 10 je univerzální multiplatformní aplikace OneNote sloužící k zaznamenávání libovolných poznámek. Nainstalujete-li si na Windows libovolnou verzi balíku Office, budete mít OneNote v systému dvakrát, neboť je v něm obsažena také. S Office 2019 však dojde ke změně.

Microsoft v tomto týdnu oznámil, že do OneNote 2016 už nebude přidávat žádné nové funkce, a v Office 2019 nebude OneNote vůbec obsažen, vývoj se soustředí pouze na existující univerzální aplikaci, která se v budoucnu dočká několika novinek, jako vkládání a vyhledávání tagů nebo zobrazování a upravování souborů. Tyto funkce se OneNote naučí letos v létě, jako první si je budou moci vyzkoušet Insideři.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

10 komentářů

  1. Tiez si myslím ze win32 verzia nemala zmysel. A tiež by konečne mohli uvoľniť aj UWP Word/Excel/Powerpoint v bežnom vyladavani v store.

  2. Jan (neregistrovaný)

    Cize to zase bude nefunkcne :/

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel