Domů » Bleskovky » OneDrive se letos dočká nových funkcí na všech platformách

OneDrive se letos dočká nových funkcí na všech platformách

Microsoft neustále vylepšuje své cloudové úložiště OneDrive a ještě letos se jeho uživatelé dočkají nových funkcí bez ohledu na používanou platformu. Již v tomto čtvrtletí bude možné na mobilních aplikacích pro Android a iOS otevírat soubory PDF nebo rychle zasílat odkazy na cloudové složky skrze aplikaci Outlook. Sdíleným dokumentům bude rovněž možné nastavit datum expirace.

  

Ve třetím čtvrtletí bude vypuštěno preview nového synchronizačního klienta pro Windows a OS X, mobilní aplikace pro Android a iOS navíc dostanou možnost číst soubory v offline režimu a webové prostředí dostane některé změny v uživatelském prostředí. Uživatelé systému Windows 10 dostanou novou univerzální aplikaci s možností offline čtení souborů v posledním kvartále letošního roku, v tuto dobu přijde i finální verze synchronizačního klienta pro Windows a OS X.

  

Microsoft má pochopitelně s OneDrive dlouhodobější plány, které překračují hranice letošního roku. V těchto plánech je například offline editace souborů, offline přístup ke složkám, možnost přidávat poznámky do PDF souborů. Změní se i limity pro počty a velikost souborů, těch budete mít možnost uložit více než 20 tisíc a velikost jednoho bude moci překročit velikost 10 GB. Uživatelé cloudového úložiště Microsoftu se tedy rozhodně mají na co těšit. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

 1. Taurus1116 (neregistrovaný)

  Tak je to jistě vítané.

  Na G disk je sice podpora otevírání pdfek již déle ale o to ted nejde.

  Aplikace Disk a Fotky mi vyhovují, nedávno se od konk.g také dočkaly aktualizace, ale moc se mi nelíbí jejich vzájemné prolínání a hlavně na fotkách mě při zálohování štve to, že nemohu určité fotky a hlavně videa, ze zálohování vyloučit (nebo jsem na to nepřišel) a vypnout zálohování videí nelze vůbec, jde to jen celkově.

  Pak jsem si všiml když z fotek nějakou stáhnu do vnitřní paměti, zazálohuje se znova, takže je pak duplicitní.

  OneDrive vyzkouším, kapacita free je také větší a zatím jej budu nějaký čas jako sekundární cloud uložiště používat, v čem je lepší a v čem horší.)

  omlouvám se za toto odbočení, článek není srovnání jednotlivých poskytovatelů, takže to sem příliš nepatří, někdo mě však na něj může odkázat :-)

 2. všetko čo sa tyka onedrive vítané, je to perfektná služba keď ma človek PC/tablet/telefon s windows

 3. Sice přidávají funkce, ale spolehlivost šla do háje.. kolem sebe mám řadu případů, kdy se jim špatně synchronizovaly změny ve wordovských a excelových dokumentech..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).